You are currently viewing Polscy skoczkowie kończą zgrupowanie w Chorwacji

Polscy skoczkowie kończą zgrupowanie w Chorwacji

Polska.kadra materialy.kadry Chorwacja.2015 - Polscy skoczkowie kończą zgrupowanie w ChorwacjiTuż po zakończeniu letnich mistrzostw Polski w Szczyrku kadry prowadzone przez Łukasza Kruczka (A) oraz Macieja Maciusiaka (B) udały się na zgrupowanie kondycyjne do chorwackiego Dubrownika. Mimo że biało-czerwoni nie mieli okazji oddać tam żadnych skoków na nartach, plan treningów był dość zróżnicowany i napięty.

 
kot maciek imitacja wm 300x200 - Polscy skoczkowie kończą zgrupowanie w Chorwacji
Maciej Kot podczas treningu imitacyjnego, fot. Bartosz Leja

Do Chorwacji w minioną niedzielę udała się cała kadra A (Kamil Stoch, Piotr Żyła, Jan Ziobro, Klemens Murańka, Aleksander Zniszczoł) oraz kadra B (Dawid Kubacki, Maciej Kot, Stefan Hula, Bartłomiej Kłusek, Andrzej Stękała, Krzysztof Biegun, Jakub Wolny). Dodajmy, że Wolny powraca do treningów po raz kolejny po bardzo długiej przerwie spowodowanej kontuzją.

Głównym celem polskich kadr podczas pobytu w Chorwacji jest regeneracja przed nadchodzącym sezonem zimowym, praca nad kondycją, a także przygotowaniem siłowym i motorycznym. Skoczkowie sporo czasu poświęcili na trening stabilizacyjny, nie zabrakło również meczów siatkówki. Biało-czerwoni znaleźli też chwilę na relaks w promieniach słońca, które jednak pod koniec zgrupowania zamieniły się w obficie padający deszcz.

Powrót naszych reprezentantów planowany jest na jutro, a już od 26 października polskie kadry A i B udadzą się do niemieckiego Oberhofu, aby tam już na skoczniach kompleksu Kanzlersgrund (HS-100 i HS-140) szlifować formę przed nadchodzącym sezonem zimowym.

 

informacja własna

 

Dodaj komentarz