You are currently viewing Przygotowania w Klingenthal trwają, śnieg już niebawem

Przygotowania w Klingenthal trwają, śnieg już niebawem

Na nieco ponad miesiąc przed rozpoczęciem inauguracyjnych zawodów Pucharu Świata w sezonie 2015/2016 prace przygotowawcze na Vogtland Arenie wkraczają w najistotniejszą fazę. Organizatorzy w przyszłym tygodniu planują rozpocząć produkcję śniegu, a już teraz na obiekcie instalowane są specjalne sieci chroniące przed wiatrem.

 

W poniedziałek na zeskoku dużego obiektu Schwarzbergschanze (K-125 / HS-140) zostały zainstalowane specjalne siatki, na których zatrzyma się śnieg, który spadnie w Klingenthal. Organizatorzy pucharowej inauguracji w Klingenthal nie zamierzają jednak czekać na łaskawość zimowej aury i już w przyszłym tygodniu rozpocznie się produkcja białego puchu. Wytworzenie potrzebnych do pokrycia zeskoku 3 tys. metrów sześciennych śniegu potrwa do 20 dni. W związku z tym komitet organizacyjny nie obawia się opóźnień i zapewnia, że zawody odbędą się niezależnie od tego, czy do Niemiec już pod koniec listopada zawita prawdziwa zima.

Poza tymi pracami w okolicach progu zainstalowano sieci o długości 100 i wysokości 20 metrów, które mają osłaniać zawodników w pierwszej fazie lotu przed groźnymi podmuchami wiatru. Jest to szczególnie istotne, biorąc pod uwagę otwartą przestrzeń, na której znajduje się skocznia w Klingenthal. Minione sezony pokazały już, jak bardzo loteryjne potrafią być konkursy na Vogtland Arenie.

Skoczkowie pierwsze oficjalne próby w Klingenthal oddadzą podczas treningów i kwalifikacji 20 listopada (piątek). Dzień później odbędzie się konkurs drużynowy, a w niedzielę po rywalizacji indywidualnej poznamy pierwszego lidera klasyfikacji generalnej Pucharu Świata 2015/16.

 

źródło: weltcup-klingenthal.de

 

Dodaj komentarz