You are currently viewing Kranjec mimo kontuzji chce wystartować w Klingenthal

Kranjec mimo kontuzji chce wystartować w Klingenthal

Kranjec Robert S.Piwowar - Kranjec mimo kontuzji chce wystartować w KlingenthalRobert Kranjec, który po pechowym upadku podczas zgrupowania w Innsbrucku przeszedł operację ręki, liczy na szybki powrót na skocznię. Doświadczony zawodnik w wypowiedzi dla słoweńskich mediów przyznał, że chciałby wystartować już podczas inauguracji Pucharu Świata na Schwarzbergschanze w niemieckim Klingenthal.

 

Kranjec został poddany operacji w piątek (szczegóły >>), po czym przez informacje o groźnym upadku zaczęły przebijać się bardziej pozytywne, mówiące o tym, że cała sytuacja nie przeszkodzi Słoweńcowi w przygotowaniach do nadchodzącego sezonu zimowego. W sobotę zdeterminowany sportowiec opuścił szpital, a w niedzielę wziął udział w lekkim treningu kondycyjnym. Okazuje się też, że 34-latek już w przyszłym tygodniu ma szansę powrócić do skoków podczas zgrupowania na Schattenbergschanze.

Mam się dobrze. Mam nadzieję, że będę mógł powrócić tak szybko jak to możliwe. Może dołączę do drużyny w następnym tygodniu w Oberstdorfie, jednak na pewno mój sezon rozpocznie się w Klingenthal – zapewnił skoczek, w którego łokciu po operacji znajdują się teraz specjalne metalowe klamry, pomagające w prawidłowym zrośnięciu się uszkodzonej ręki.

Przypomnijmy, że inauguracja sezonu Pucharu Świata odbędzie się w dniach 20-22 listopada na Vogtland Arenie w niemieckim Klingenthal.

 

źródło: rtvslo.si / fis-ski.com

 

Dodaj komentarz