You are currently viewing Trzy Rosjanki pewne startu w inauguracji PŚ w Lillehammer

Trzy Rosjanki pewne startu w inauguracji PŚ w Lillehammer

Tikhonova Sofya fot.Frederic.Clasen - Trzy Rosjanki pewne startu w inauguracji PŚ w LillehammerMimo że do inauguracji żeńskiego Pucharu Świata w sezonie 2015/2016 pozostał jeszcze ponad miesiąc, sztab szkoleniowy reprezentacji Rosji już wytypował nazwiska trzech zawodniczek, które wystartują w indywidualnym konkursie na normalnej skoczni w Lillehammer. Do obsadzenia czwartego miejsca w drużynie Sbornej wciąż jest kilka kandydatek.

 

Zimowy sezon Pucharu Świata panie rozpoczną 4 grudnia, indywidualnym konkursem na Lysgårdsbakken (K-90 / HS-100) w norweskim Lillehammer. Decyzją trenera Romana Kerova pewne startu są już trzy reprezentantki Rosji - Irina Avvakumova, Sofia Tikhonova oraz Alexandra Kustova. Właśnie te skoczkinie w takiej samej kolejności uplasowały się na podium niedawno zakończonych letnich mistrzostw Rosji w Soczi.

Wciąż nie jest jeszcze pewne, która z rosyjskich zawodniczek uzupełni czteroosobowy skład na norweską inaugurację sezonu. Wśród kandydatek są: Mariia Iakovleva, Ksenia Kablukova, a także Anastasiya Gladysheva, która jednak ostatnio zmaga się z kontuzją kolana. Z tego też powodu nie wystartowała w krajowym czempionacie.

Dodajmy, że w kolejnych konkursach żeńskiego PŚ, które odbędą się w rosyjskim Niżnym Tagilu (12-13 grudnia), gospodarze zmagań będą mogli nominować do startu skład powiększony o grupę krajową, czyli łącznie aż 9 skoczkiń.

Warto podkreślić, że zeszłoroczna inauguracja sezonu w Lillehammer była dość udana dla reprezentantek Rosji - czwarte miejsce zajęła Tikhonova, ósma była Avvakumova, punkty zdobyła ponadto Kustova (26. miejsce). Poza finałową trzydziestką znalazła się Gladysheva (39. miejsce). Pełne wyniki tego konkursu >>

 

źródło: rsport.ru

 

Dodaj komentarz