You are currently viewing Schallert o Koudelce: „Być stale wśród najlepszych – to nasz cel”

Schallert o Koudelce: „Być stale wśród najlepszych – to nasz cel”

Schallert.Richard Simek.Jaroslav trenerzy.Czechy fot.Julia .Piatkowska - Schallert o Koudelce: "Być stale wśród najlepszych - to nasz cel"W tym roku w kadrze czeskich skoczków zaszły znaczne zmiany, a pod skrzydłami Richarda Schallerta znaleźli się perspektywiczni juniorzy wraz z doświadczonym Romanem Koudelką. Na miesiąc przed rozpoczęciem nowego sezonu szkoleniowiec opowiedział o przygotowaniach, najbliższych planach oraz zimowych celach i oczekiwaniach.

 

Trener Czechów jest zadowolony z postępów, którą jego podopieczni poczynili latem. – Solidnie przepracowaliśmy cały okres, skupiając się nie tylko na przygotowaniu fizycznym, ale i psychice. Wszystko idzie zgodnie z planem – opisuje Schallert, dostrzegając jednak pewne szczegóły, które powinny funkcjonować lepiej. – Potrzebujemy czasu na dopracowanie aspektów technicznych, ale to normalne – dobry poziom techniczny nie przyjdzie sam. 

Przed skoczkami najważniejszy okres, a Czesi poświęcą go na poprawę jakości skoków i ich ustabilizowanie. W tym celu udadzą się na dwa obozy treningowe: do Oberstdorfu oraz Hinzenbach (gdzie można trenować na torach lodowych).

Koudelka Roman WSC.Falun .2015.lot fot.Julia .Piatkowska 300x200 - Schallert o Koudelce: "Być stale wśród najlepszych - to nasz cel"
Roman Koudelka w locie, fot. Julia Piątkowska

Szkoleniowiec wypowiedział się także na temat przygotowań Romana Koudelki i jego szans na utrzymanie wysokiej dyspozycji sprzed roku. Jak wiadomo, potwierdzenie swojego miejsca w światowej czołówce po dobrych rezultatach jest dużo trudniejsze niż pierwsze sukcesy, jednak Schallert wierzy, że lider jego zespołu udowodni, że wyniki ostatniej zimy nie były przypadkowe. – Roman nigdy nie trenował tak konsekwentnie jak w tym roku. Pracował zarówno z zespołem, co dla juniorów stanowi dużą motywację, jak i indywidualnie, zwłaszcza nad rozwojem osobistym – chwali swojego podopiecznego.  Jakie zadania stawia przed 26-letnim skoczkiem z Turnova? – Być stale wśród najlepszych – to nasz cel. Nie musi stawać na podium w każdym konkursie, ale ważne, by regularnie plasować się w czołowej dziesiątce. To będzie na pewno trudny rok, ale wierzę, że Roman sobie poradzi – podsumowuje z optymizmem.

Takie same założenia Schallert stawia swoim pozostałym podopiecznym, chociaż dokłada do nich ambitny cel, jakim jest medal przyszłorocznych Mistrzostw Świata Juniorów, które odbędą się w rumuńskim Rasnovie.

 

źródło: czech-ski.com

 

Dodaj komentarz