You are currently viewing Trwają przygotowania do MŚ w Lahti – „Musimy utrzymać pozytywnego ducha”

Trwają przygotowania do MŚ w Lahti – „Musimy utrzymać pozytywnego ducha”

Lahti Salpausselkae przebudowa.pazdziernik.2015 fot.Stanislaw.Okas  - Trwają przygotowania do MŚ w Lahti - "Musimy utrzymać pozytywnego ducha"Kiedy wszyscy z niecierpliwością czekamy na początek zimowego sezonu, w Lahti trwają gorączkowe przygotowania do Mistrzostw Świata 2017. Grupa Koordynacyjna FIS potwierdziła, że fińskie miasto, które zostało wybrane gospodarzem najważniejszej imprezy zimowego sezonu 2016/2017, wkroczyło w fazę operacyjną.

 

Kilka dni temu w Lahti odbyło się kolejne, dwudniowe spotkanie, na którym przedstawiciele FIS, Europejskiej Unii Nadawców oraz partner marketingowy Tridem otrzymali wszystkie informacje dotyczące postępów w pracach przygotowawczych na Mistrzostwa Świata Lahti 2017. Komitet Organizacyjny, liczący obecnie ponad 30 pracowników, w czasie konferencji i prezentacji udowodnił zebranym, że na każdym możliwym polu czynione są postępy.

Lahti Salpausselkae przebudowa.pazdziernik.2015 2 fot.Stanislaw.Okas  300x199 - Trwają przygotowania do MŚ w Lahti - "Musimy utrzymać pozytywnego ducha"
Przebudowa dużej skoczni Salpausselkä w Lahti (fot. Stanisław Okas)

Jest wiele pozytywnej energii związanej z Lahti 2017. Jest ona bardzo potrzebna w Finlandii przed Mistrzostwami Świata. Podczas trudnego okresu ekonomicznego, z którym boryka się kraj, Mistrzostwa Świata przynoszą dobre wiadomości, pozytywne emocje, a opinia publiczna skupia się wokół tego. Musimy być pewni, że zdołamy utrzymać wśród wszystkich tego pozytywnego ducha - powiedział Sekretarz Generalny Mistrzostw Świata Lahti 2017, Janne Leskinen.

W najbliższym czasie organizatorzy skupią się głównie na próbie generalnej czempionatu, która odbędzie się podczas zawodów Pucharu Świata w lutym 2016 roku. Wówczas zobaczyć będzie można zawodników rywalizujących ze sobą we wszystkich trzech dyscyplinach narciarstwa klasycznego.

Lahti Salpausselkae przebudowa.pazdziernik.2015 3 fot.Stanislaw.Okas  300x200 - Trwają przygotowania do MŚ w Lahti - "Musimy utrzymać pozytywnego ducha"
Przebudowa dużej skoczni Salpausselkä w Lahti (fot. Stanisław Okas)

- Piąta wizyta Grupy Koordynacyjnej FIS potwierdziła, że zdecydowana większość prac przynosi spodziewane efekty, a wszystko bardzo szybko brnie do przodu – powiedziała Sekretarz Generalna FIS, Sarah Lewis. – Chodzenie po salach, obiektach, słuchanie sprawozdań i współpraca z zespołem, przygotowującym Lahti 2017 pokazały nam, że jasnym jest, jak ciężko w czasie lata pracował Komitet Organizacyjny – dodała.

W Finlandii odsłonięte zostaną dwa zegary odliczające czas do rozpoczęcia Mistrzostw. Jeden zawiśnie w Lahti, natomiast drugi w stolicy kraju – Helsinkach. Co więcej, kolejną rzeczą, napędzającą przygotowania i emocje związane z tym wielkim świętem sportu jest fakt, iż właśnie została ukończona praca nad nową siecią szybkich kolei łączących lotnisko w Helsinkach z Lahti.

Finowie pragną, by Mistrzostwa Świata w ich kraju odniosły tak olbrzymi sukces, jakim cieszyła się Szwecja po czempionacie w Falun. By tak się stało, a impreza odbiła się olbrzymim echem w świecie sportów zimowych, potrzebni są kibice. Podejmowane są wszelkie możliwe starania, by przyciągnąć do Lahti jak największą liczbę kibiców, zarówno tych z kraju, jak i z zagranicy, oraz zapewnić im jak najlepsze warunki pobytu. W niedługim czasie zostanie również zaprezentowana strona internetowa poświęcona spopularyzowaniu wydarzenia i zrzeszeniu fanów.

 

źródło: fis-ski.com

 

Dodaj komentarz