You are currently viewing Schuster odkrywa karty, znamy skład Niemców na Klingenthal

Schuster odkrywa karty, znamy skład Niemców na Klingenthal

Niemcy Schuster WC.Planica.2015 Puchar.Narodow fot.J.Piatkowska - Schuster odkrywa karty, znamy skład Niemców na KlingenthalMimo że do rozpoczęcia zawodów Pucharu Świata w Klingenthal pozostały ponad trzy tygodnie, już dziś poznaliśmy skład reprezentacji gospodarzy na inauguracyjną rywalizację. Trener Werner Schuster zgodnie z limitem kwot startowych mógł nominować sześciu swoich podopiecznych, wśród których nie zabrakło oczywiście Severina Freunda.

 
Freund Severin WC.Planica.2015.lot fot.Frederik.Clasen 300x199 - Schuster odkrywa karty, znamy skład Niemców na Klingenthal
Severin Freund, fot. Frederik Clasen

W pucharowych zmaganiach na Vogtland Arenie w Klingenthal (20-22 listopada) zaprezentuje się sześciu Niemców. W tym gronie są: Severin Freund, Andreas Wellinger, Andreas Wank, Marinus Kraus, Stephan Leyhe oraz Richard Freitag, który do tego czasu powinien uporać się z urazem kolana.

- Ustaliłem skład zespołu, ponieważ potrzebuję spokoju w drużynie - przyznał trener Schuster mówiąc o dość wczesnych nominacjach.

Warto przypomnieć, że przed rokiem to właśnie niemieccy skoczkowie (Wellinger, Freund, Eisenbichler, Freitag) zdominowali inauguracyjną rywalizację drużynową, natomiast w konkursie indywidualnym najwyżej sklasyfikowany był Wellinger (3. miejsce).

Dodajmy, że Severin Freund został właśnie uhonorowany "Złotą Nartą" za zwycięstwo w głosowaniu na najlepszego niemieckiego narciarza roku. Lider niemieckiej drużyny skoczków wydaje się być też największą nadzieją na dobre występy naszych zachodnich sąsiadów w trakcie nadchodzącej zimy i jednym z głównym faworytów do zdobycia (kolejnej) Kryształowej Kuli i (kolejnego) złotego medalu w mistrzostwach świata w lotach narciarskich w Tauplitz. We wspomnianym plebiscycie lokaty za Freundem zajęli m.in.: skoczkini Carina Vogt i kombinator norweski Eric Frenzel.

 

źródło: spiegel.de

 

Dodaj komentarz