You are currently viewing Skocznie w Hinterzarten z nowym wyciągiem
Kompleks skoczni w Hinterzarten (fot. Maria Grzywa)

Skocznie w Hinterzarten z nowym wyciągiem

Hinterzarten Adler Skistadion fot.Maria .Grzywa 1024x682 - Skocznie w Hinterzarten z nowym wyciągiemStary krzesełkowy wyciąg narciarski na skoczniach w niemieckim Hinterzarten został zastąpiony nowoczesną konstrukcją szynową – informuje strona internetowa skoczni sommerskispringen-hinterzarten.de. 28 października starej kolejki linowej użyto po raz ostatni. Wedle szacunków skorzystano z niej nawet ponad milion razy.

 

O znaczeniu 33-letniego wyciągu dla skoczni wspominał na kameralnym spotkaniu burmistrz Hinterzarten, Klaus Michael Tatsch. Aktualnie na skoczni zainstalowano już nową kolejkę szynową, podobna do tej, która już od kilku lat funkcjonuje na Vogtland Arenie w Klingenthal. Filmik prezentujący nową kolejkę szynową w Hinterzarten można zobaczyć TUTAJ.

Obiekt Rothaus-Schanze (K-95 / HS-108) kojarzony jest przede wszystkim z wieloletniego cyklu zawodów Letniej Grand Prix (w tym sezonie po rocznej przerwie powrócił do kalendarza LGP). Na skoczniach Adler-Skistadion (K-95, K-70, K-30, K-15) wielokrotnie rozgrywane były mistrzostwa Niemiec w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej.

 

źródło: sommerskispringen-hinterzarten.de

 

Dodaj komentarz