You are currently viewing Harri Olli wierzy w powrót do formy: „Muszę iść do przodu”

Harri Olli wierzy w powrót do formy: „Muszę iść do przodu”

11081147 708070782634563 5335993876639658298 n - Harri Olli wierzy w powrót do formy: "Muszę iść do przodu"Harri Olli od dawna był określany jako jeden z największych talentów w fińskich skokach narciarskich, porównywanych nawet do Mattiego Nykaenena. Po wdarciu się przebojem do światowej czołówki u skoczka z Rovaniemi pojawiały się kryzysy, który odbiły się także na jego życiu prywatnym. Teraz Olli zapowiada powrót do wielkiej formy.

 

Kryzys fińskich skoków trwa już od kilku lat i można powiedzieć, że czasowo nałożył się na absencję Harriego Olliego w sportowej rywalizacji na wysokim poziomie. Po przerwie w latach 2011-2012 utalentowany Fin od kilku lat bezskutecznie stara się powrócić do wielkiej formy z 2007 roku, kiedy to został wicemistrzem świata w Sapporo. Wydaje się jednak, że czasy medialnych skandali i problemów z prawem zakończyły się i teraz Olli nareszcie wychodzi na prostą, także w sportowej karierze. - Nie ma sensu myśleć o przeszłości - mówi i dodaje: - Muszę iść do przodu.

- Wszystko jest możliwe. Mam już 30 lat, ale nie czuję się staro. Noriaki Kasai wciąż skacze, mimo że jest 13 lat starszy ode mnie - mówi Olli w wywiadzie dla portalu iltalehti.fi i po niezbyt udanym minionym sezonie wciąż ma nadzieję na lepsze czasy. - Teraz mam realne szanse na to, aby znów odnosić sukcesy w Pucharze Świata - zapewnia. Powodem optymizmu fińskiego zawodnika są udane letnie treningi, podczas których miał ponoć poczynić znaczny postęp.

W to, że w 30-letnim zawodniku wciąż tkwią spore możliwości, nie wątpi trener fińskiej kadry, Jani Klinga. - Jeśli popracuje nad fizyczną formą, nie widzę powodów, dla których miałoby się mu nie udać. Oczywiście byłoby to łatwiejsze, jeśli nie robiłby przerwy, jednak Harri wciąż był zaangażowany - ocenia szkoleniowiec i przyznaje: - Harri zrobił wyraźny krok do przodu, ma za sobą dobry letni trening. Pracował bardzo żmudnie i cierpliwie, a sukces przychodzi właśnie wtedy, kiedy stajesz się cierpliwy. Istnieją przesłanki mówiące, że jego wyniki mogą być lepsze niż dotychczas.

Dodajmy, że w zakończonym niedawno cyklu Letniej Grand Prix Harri Olli znalazł się na 39. lokacie w klasyfikacji generalnej, pięciokrotnie plasując się w finałowej konkursowej trzydziestce. Najwyższą pozycję zajął w Hakubie (15. miejsce). Warto przypomnieć, że reprezentujący Ounasvaara Ski Club zawodnik ma na swoim koncie 7 miejsc na podium zawodów Pucharu Świata, w tym trzy triumfy odniesione w 2009 r. (Oberstdorf, Lillehammer, Planica). W przyszłym sezonie głównym celem Olliego, trenującego pod okiem indywidualnego trenera Ari Saukko, będą cotygodniowe pucharowe występy oraz mistrzostwa świata w lotach w austriackim Bad Mitterndorf.

 

źródło: iltalehti.fi

 

Dodaj komentarz