You are currently viewing Dawid Kubacki dla SkokiPolska: „Chcę czerpać radość ze skoków” (WIDEO)

Dawid Kubacki dla SkokiPolska: „Chcę czerpać radość ze skoków” (WIDEO)

Kubacki Dawid konferencja.Krakow.2015 fot.Bartosz.Leja  - Dawid Kubacki dla SkokiPolska: "Chcę czerpać radość ze skoków" (WIDEO)Dawid Kubacki, dla którego miniony letni sezon był najlepszym w dotychczasowej karierze z optymizmem spogląda także na zimową rywalizację. Jak podkreśla podopieczny trenera Macieja Maciusiaka nie chce jednak skupiać się na konkretnych celach wynikowych. – Chcę czerpać dużo radości ze skoków, reszta przyjdzie sama – ocenił.

 

Polscy skoczkowie powrócili niedawno z pierwszego w tym sezonie zgrupowania w Oberhofie, podczas którego oddali skoki na rozbiegu z torami lodowymi. Jak zawodnik z Szaflar ocenia swoje próby? – Co prawda była to mała, specyficzna, trudna skocznia, ale nie było żadnych problemów z przejściem na te tory. Teraz czekamy, kiedy będzie następna taka możliwość, ale podejrzewam, że przy obecnych warunkach kolejne wejście na śnieg będzie przy pierwszych zawodach.

Jak sam przyznaje, pierwsze wejście na śnieg dopiero podczas zawodów nie będzie problemem. – Tak naprawdę skoki zimowe i letnie niczym się nie różnią. My mamy wykonać to samo, więc to, czy jedzie się po śniegu, czy po torach letnich nie gra większej roli.

O celach na nadchodzącą zimę mówi krótko: – Przede wszystkim skupiam się na tym, aby swoje skoki wykonywać tak, jak nad tym pracowałem przez całe lato. Chcę czerpać z nich dużo radości i to jest w moim przypadku podstawa. Reszta przyjdzie sama.

 

 

korespondencja z Krakowa, Bartosz Leja

 

 

Dodaj komentarz