You are currently viewing Piotr Żyła dla SkokiPolska: „Żyć z dnia na dzień i się nie nakręcać” (WIDEO)

Piotr Żyła dla SkokiPolska: „Żyć z dnia na dzień i się nie nakręcać” (WIDEO)

Zyla Piotr konferencja.Krakow.2015 fot.Bartosz.Leja  - Piotr Żyła dla SkokiPolska: "Żyć z dnia na dzień i się nie nakręcać" (WIDEO)Piotr Żyła tegoroczny cykl Letniej Grand Prix zakończył na dziewiątym miejscu, raz plasując się na konkursowym podium (2. pozycja w Wiśle). 28-latek jest obok Kamila Stocha najbardziej doświadczonym reprezentantem kadry narodowej, jednak jak sam przyznaje, zdarzają się jeszcze sytuacje, które go zaskakują.

 

Zapytany o to, czy na skoczniach odczuwa doświadczenie nabywane przez lata, Żyła odparł ze śmiechem: - Myślę, że tak. Jakbym nie był doświadczony, to bym teraz był na śniegu i skakał. Coś tam wiem na temat skoków i z różnymi sytuacjami bym sobie poradził, a pewnie jeszcze zdarzą się takie, które będą dla mnie nowe, z którymi nie do końca dam sobie radę.

O tych, które ostatnio go zaskoczyły, powiedział: - Zawsze się takie zdarzają, inaczej to by nie były skoki narciarskie. Daleko nie trzeba szukać - koniec sezonu w Planicy [Żyła ratował się tam przed upadkiem - przyp.red.] - to była sytuacja, która mnie zaskoczyła, tego się nie spodziewałem.

Żyła wypowiedział się także na temat nadchodzącego sezonu zimowego. - Zazwyczaj patrzę na całokształt Pucharu Świata i celem są dobre, równe skoki przez cały sezon. A wynikowe? Dostać się do dziesiątki na koniec byłoby fajnie. Jak ten pierwszy cel uda się zrealizować, to i ten drugi możliwe, że będzie. O lotach nie myślę - trzeba żyć z dnia na dzień i się nie nakręcać. Na tę chwilę myślę o tym, żeby przestać gadać, bo mnie już gardło boli - zakończył ze śmiechem reprezentant Polski, który przez sporą część minionego sezonu był liderem biało-czerwonej kadry, a w klasyfikacji generalnej uplasował się na 19. lokacie.

 

 

korespondencja z Krakowa, Bartosz Leja

 

Dodaj komentarz