You are currently viewing Kamil Stoch dla SkokiPolska: „Mam formę na rywalizację z najlepszymi” (WIDEO)

Kamil Stoch dla SkokiPolska: „Mam formę na rywalizację z najlepszymi” (WIDEO)

Stoch Kamil konferencja.Krakow.2015 fot.Bartosz.Leja  - Kamil Stoch dla SkokiPolska: "Mam formę na rywalizację z najlepszymi" (WIDEO)Kamil Stoch po problemach związanych z kontuzją na początku minionego sezonu zimowego, do nadchodzącego Pucharu Świata podchodzi ze sporym optymizmem. Są ku temu powody, ponieważ jak twierdzi sam mistrz olimpijski, forma dopisuje. – Jestem dobrze przygotowany do sezonu, mam formę na rywalizację z najlepszymi – zapewnia.

 

Stoch, podobnie jak jego koledzy z kadr A, B i C, ma za sobą zgrupowanie na torach lodowych w niemieckim Oberhofie. Sportowiec z Zębu był wymieniany przez sztab szkoleniowy w gronie najlepiej skaczących zawodników. – Zdecydowanie mogę zaliczyć to zgrupowanie do udanych. To był dla mnie bardzo intensywny tydzień dobrej, rzetelnej pracy. Udało mi się pewne elementy doszlifować. Zwłaszcza ostatnie skoki naprawdę dawały mi niesamowitą frajdę – powiedział Stoch podczas przedsezonowej konferencji w Krakowie.

Poza skokami na Kanzlersgrund Stoch ma za sobą treningowe próby na zakopiańskiej Wielkiej Krokwi. Jak się okazuje, obiekt jest już w nieco lepszym stanie niż latem. – Jest w porządku, tory są wymienione. Oczywiście można jeszcze to poprawiać, zmodernizować skocznię, żeby była bardziej nowoczesna, ale jest w miarę OK – ocenia reprezentant klubu KS Eve-nement Zakopane.

Śmiało mogę powiedzieć, że jestem dobrze przygotowany do sezonu. Wiem, że mówię to za każdym razem przed sezonem, ale tak czuję – przyznał 28-letni zawodnik i dodał z przekonaniem: – Czuję, że dobrze przepracowałem okres przygotowawczy, a zwłaszcza okres jesienny. Ze spokojem i chęcią rywalizacji czekam na pierwsze zimowe starty.

Zapytany o to, na co pozwala jego aktualna dyspozycja, Stoch odparł: – To forma na dobre skakanie, na rywalizację z najlepszymi. Nie mogę zagwarantować, że będę wygrywał w każdym konkursie, natomiast mogę obiecać, że będę dawał z siebie wszystko i każdy skok będę oddawał na 100 procent swoich możliwości.

 

 

korespondencja z Krakowa, Bartosz Leja

 

Dodaj komentarz