You are currently viewing Znamy kandydatów do organizacji MŚ w 2021 roku

Znamy kandydatów do organizacji MŚ w 2021 roku

Podczas jesiennego posiedzenia Rady Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS) w szwajcarskim Oberhofen zostały zatwierdzone wnioski trzech ośrodków, które chcą zorganizować Mistrzostw Świata w narciarstwie klasycznym w 2021 roku. Znamy też jedynego na tę chwilę kandydata do organizacji Mistrzostw Świata w lotach narciarskich, które odbędą się rok wcześniej. 

W tym momencie o organizację MŚ w lotach aplikuje jedynie słoweńska Planica. Co ciekawe ośrodek-mekka słoweńskich skoków kandyduje również do przeprowadzenia MŚ w narciarstwie klasycznym. Dodajmy, że nigdy wcześniej nie były one przeprowadzane w Planicy. Słoweńcy konkurują o główną imprezę narciarską w roku 2021 z niemieckim Oberstdorfem i norweskim Trondheim. Niemcy gościli najlepszych skoczków świata w ramach MŚ dwukrotnie (1987 i 2005), a Norwegowie raz (1997). Po raz kolejny o organizację nie postara się Zakopane, zrażone niepowodzeniami w wyborach organizatora wielu poprzednich mistrzostw.

Wybór organizatora odbędzie się 9 czerwca 2016 roku podczas kongresu FIS w Cancun (Meksyk).

Przypomnijmy, że tegoroczny czempionat odbywał się w szwedzkim Falun, w 2017 roku zawita do fińskiego Lahti, a w 2019 – do austriackiego Seefeld.

 

źródło: fis-ski.com

 

Dodaj komentarz