You are currently viewing Mocna szóstka Austriaków na inaugurację w Klingenthal

Mocna szóstka Austriaków na inaugurację w Klingenthal

Hayboeck Michael lot TCS.Innsbruck.2015 fot.Julia .Piatkowska - Mocna szóstka Austriaków na inaugurację w KlingenthalDo rozpoczęcia zimowego Pucharu Świata pozostało już tylko 9 dni. W związku z tym do finalnych przygotowań pod okiem Heinza Kuttina przystąpili austriaccy skoczkowie, którzy w sześcioosobowym składzie stawili się w Oberstdorfie. Tam ponownie na torach lodowych będą wykonywać ostatnie szlify formy przed zawodami w Klingenthal.

 

Na kompleksie skoczni Erdinger Arena w niemieckim Oberstdorfie trenuje aktualnie sześciu Austriaków. W tym gronie są:

  • Stefan Kraft (3. miejsce w PŚ 2014/15),
  • Michael Hayboeck (5. miejsce w PŚ 2014/15),
  • Gregor Schlierenzauer (10. miejsce w PŚ 2014/15),
  • Andreas Kofler (29. miejsce w PŚ 2014/15),
  • Manuel Fettner (33. miejsce w PŚ 2014/15),
  • Manuel Poppinger (37. miejsce w PŚ 2014/15).

O ile nie wydarzy się nic nieprzewidzianego, to właśnie ci zawodnicy wezmą udział w inauguracyjnych zawodach Pucharu Świata w Klingenthal (20-22 listopada). Dodajmy, że drużyna Heinza Kuttina pod koniec października trenowała już na torach lodowych w Oberstdorfie.

Warto przypomnieć, że przed rokiem konkursy w Klingenthal nie były dla Austriaków zawodami marzeń. W rywalizacji drużynowej zajęli oni dopiero 8. miejsce, do końca walcząc o awans do serii finałowej z Polakami. W zmaganiach indywidualnych honor zespołu uratował Kraft, który uplasował się na 2. pozycji, tuż za zwycięzcą, Romanem Koudelką. Ponadto punkty zdobyli jeszcze tylko Hayboeck (9. miejsce) i Schlierenzauer (15. miejsce). Zawiedli: Kofler (37. miejsce) i Diethart (40. miejsce).

 

źródło: kleinezeitung.at

 

Dodaj komentarz