You are currently viewing Ciepła aura w Ramsau krzyżuje plany treningowe Słoweńców

Ciepła aura w Ramsau krzyżuje plany treningowe Słoweńców

Slovenia Team Zak.2013 - Ciepła aura w Ramsau krzyżuje plany treningowe SłoweńcówTegoroczna aura już mocno daje się we znaki skoczkom narciarskim. Tym razem zbyt wysokie temperatury pokrzyżowały plany słoweńskich skoczków, którzy musieli odwołać zaplanowane w Ramsau treningi. Co prawda 90-metrowa skocznia już od pewnego czasu jest naśnieżana, jednak warunki póki co uniemożliwiają skakanie na niej.

 
Janus Goran LGP.Wisla .2015 fot.Bartosz.Leja  300x200 - Ciepła aura w Ramsau krzyżuje plany treningowe Słoweńców
Goran Janus, fot. Bartosz Leja

Do rozpoczęcia pierwszych oficjalnych zawodów Pucharu Świata pozostało już tylko 8 dni. Wszystkie z reprezentacji starają się dopiąć przygotowania na ostatni guzik i sprawić, by zawodnicy wystartowali jak w najlepszej dyspozycji. Niestety, skoki narciarskie w dużej mierze zależne są od warunków atmosferycznych, a te w ostatnim czasie nie rozpieszczają. Wcześniej pisaliśmy już o problemach Finów, teraz przyszedł czas na wiadomości ze Słowenii.

Ramsau.am .Dachstein fot.Ramsau.am .Dachstein.Facebook ramsau.com  300x200 - Ciepła aura w Ramsau krzyżuje plany treningowe Słoweńców
Naśnieżanie skoczni w Ramsau, początek listopada (fot. Ramsau am Dachstein Facebook / ramsau.com)

Treningi podopiecznych Gorana Janusa, mające trwać w austriackim Ramsau od środy do piątku bieżącego tygodnia, musiały zostać odwołane z powodu zbyt wysokich temperatur. 90-metrowa skocznia, praktycznie w całości pokryta już śniegiem, przegrała jednak walkę z aurą.

Dostaliśmy informację z Ramsau, że w tym tygodniu nie da się tam jeszcze skakać. Zarezerwowaliśmy więc obiekt do przyszłego wtorku i mamy nadzieję, że zawodnikom uda się oddać chociaż kilka prób na śniegu przed Klingenthal. Oczywiście, jeśli Bóg pozwoli – powiedział szkoleniowiec Słoweńców.

Na Vogtland Arenie zoczymy sześciu Słoweńców. Będą to: Peter Prevc, Domen Prevc, Robert Kranjec, Jurij Tepes, Nejc Dezman oraz Anze Lanisek. Starszy z braci Prevc jako jeden z bohaterów minionego sezonu zimowego z pewnością będzie chciał uzyskać w Klingenthal wynik zbliżony do zeszłorocznego, a może nawet lepszy. Przypomnijmy, że w przeprowadzonym wtedy konkursie 22-letni wówczas zawodnik zajął 5. miejsce.

 

źródło: delo.si

 

Dodaj komentarz