You are currently viewing Finowie już skaczą na śniegu w Rovaniemi

Finowie już skaczą na śniegu w Rovaniemi

Rovaniemi Ounasvaara fot.Jukka .Ylipulli1 - Finowie już skaczą na śniegu w RovaniemiWbrew wcześniejszym zapowiedziom i informacjom przekazywanym przez fińską kadrę skoczków konkurs na pierwszym śniegu w Rovaniemi dojdzie jednak do skutku. Nie stanie się to jednak w najbliższą sobotę, a dzień później. Wówczas na normalnym obiekcie Ounasvaara (K-90 / HS-100) w krajowej rywalizacji zmierzą się reprezentanci Suomi.

 
Rovaniemi Ounasvaara fot.Jukka .Ylipulli 165x300 - Finowie już skaczą na śniegu w Rovaniemi
Tak od czwartku wyglądają skocznie w Rovaniemi, fot. Jukka Ylipulli

Początkowe informacje, które docierały z dalekiej fińskiej północy, mówiły o zbyt ciepłych temperaturach powietrza, które uniemożliwiają odpowiednie przygotowanie skoczni do zawodów. Już po tych wiadomościach pogoda w Rovaniemi nieco się zmieniła i pojawiły się opady białego puchu, które pomogły włodarzom obiektu naśnieżyć obiekty K-90 oraz K-64.

Sytuację na skoczniach w Rovaniemi możecie śledzić na bieżąco tutaj >>

Niedzielny testowy konkurs w Rovaniemi, w którym prawdopodobnie wezmą udział także niektórzy czołowi fińscy skoczkowie, ma pomóc trenerowi kadry Jani Klindze w wyborze czteroosobowej drużyny na inaugurację Pucharu Świata w Klingenthal (20-22 listopada). Aktualnie we wstępnym zgłoszeniu widnieją nazwiska Lauri Asikainena, Ville Larinto, Jarkko Maeaettae i Harriego Olliego. Może to jednak jeszcze ulec zmianie.

Aktualnie na skoczni już trenują fińscy skoczkowie i skoczkinie, skoki mają za sobą m.in. Susanna Forsstroem i Jenny Rautionaho.

Dodajmy, że w Rovaniemi już planowane są kolejne konkursy skoków, które mają pomóc szkoleniowcom w wyłonieniu grupy krajowej na konkursy PŚ w Kuusamo (26-28 listopada), a także składu na konkursy Pucharu Kontynentalnego w norweskiej Renie (11-13 grudnia).

 

informacja własna

 

 

Dodaj komentarz