You are currently viewing Włosi z debiutantem w Klingenthal
Sebastian Colloredo (fot. Julia Piątkowska)

Włosi z debiutantem w Klingenthal

Colloredo Sebastian WC.Innsbruck.2014 fot.Julia .Piatkowska1 - Włosi z debiutantem w KlingenthalTrener włoskiej ekipy, Walter Cogoli, zdecydował, którzy z jego podopiecznych pojawią się na skoczni podczas inauguracji Pucharu Świata w niemieckim Klingenthal. Mimo iż kwota startowa dla zespołu z Półwyspu Apenińskiego wynosi dwóch skoczków, szkoleniowiec zabierze na Vogtland Arenę czterech pełnoprawnych reprezentantów Italii.

 

Cogoli Walter Frenstat fot.Julia .Piatkowska 300x200 - Włosi z debiutantem w Klingenthal
Walter Cogoli, fot. Julia Piątkowska

Na Vogtland Arenie trwa intensywna produkcja śniegu, a szkoleniowcy poszczególnych ekip podejmują trudne, acz kluczowe decyzje dotyczące nazwisk reprezentantów na pierwsze w tym sezonie zawody. Przed podobnym zadaniem stanął trener Włochów, Walter Cogoli, który najpierw obserwował swoich podopiecznych podczas treningów na igelicie w słoweńskiej Planicy i Kranju, by następnie przenieść się do ojczystego Tarvisio. Po ostatnich szlifach na włoskiej skoczni zapadła ostateczna decyzja - do Niemiec pojedzie czterech skoczków:

  • Davide Bresadola (52. miejsce w PŚ 2014/15)
  • Sebastian Colloredo (niesklasyfikowany)
  • Roberto Dellasega (niesklasyfikowany)
  • Alex Insam (niesklasyfikowany)

Warto zaznaczyć, że cała czwórka dostanie szansę występu w konkursie indywidualnym, ponieważ zgodnie z regulaminem FIS dotyczącym zmagań w Pucharze Świata, jeśli w czasie danego weekendu rozgrywany jest konkurs drużynowy, wszyscy reprezentanci mogą znaleźć się na liście startowej kwaliikacji do walki o punkty indywidualnej klasyfikacji niezależnie od kwot startowych. 

Okazję do pokazania się z dobrej strony w swoim debiucie w zawodach Pucharu Świata będzie miał niespełna 18-letni Alex Insam, który dotychczas startował przede wszystkim w konkursach Alpen Cup, FIS Cup i Pucharu Kontynentalnego. Najwyżej, na 8. miejscu, uplasował się w tym roku w Wiśle. Choć w Pucharze Świata jeszcze nie występował, to ma na koncie punkty Letniej Grand Prix - we wrześniu w Ałmatach zajął 18. lokatę (drugiego dnia został zdyskwalifikowany). Niedawno triumfował też w krajowym czempionacie na normalnym obiekcie w Predazzo (K-95 / HS-106), pozostawiając w pokonanym polu Roberta Dellasegę i Sebastiana Colloredo.

Przypomnijmy, że w zeszłym roku w drużynowym konkursie inaugurującym zmagania Włosi uplasowali się na 11. miejscu. W indywidualnej rywalizacji zaprezentował się tylko Davide Bresadola, zajmując jednak odległą, 37. lokatę. 

Skoczkowie z Półwyspu Apenińskiego już teraz podjęli decyzję, że nie pojawią się na skoczni Ruka w fińskim Kussamo (27-28 listopada), a do walki o punkty powrócą w norweskim Lillehammer (5-6 grudnia).

 

  źródło: fisi.org / informacja własna

 

Dodaj komentarz