You are currently viewing Gregor Schlierenzauer: „Czekam już na początek sezonu”

Gregor Schlierenzauer: „Czekam już na początek sezonu”

Schlierenzauer Gregor WC.Innsbruck.2014 fot.Julia .Piatkowska - Gregor Schlierenzauer: „Czekam już na początek sezonu”Austriacy oddali w Oberstdorfie ostatnie skoki przed inauguracją Pucharu Świata w Klingenthal, a na podstawie treningowych wyników trener wybrał szóstkę na pierwsze zimowe zawody. Jak poinformował na swojej stronie Gregor Schlierenzauer, podopiecznych Heinza Kuttina czeka już tylko „suchy” trening i regeneracja na ostatniej prostej.

 

Mówi się, że nie ma górnej granicy perfekcji. Niewątpliwie stwierdzenie to jest prawdziwe – zawsze przecież można „lepiej”. Z pewnością jednak sztaby szkoleniowe skoczków narciarskich chciałyby powiedzieć, że ich zawodnicy są perfekcyjnie przygotowani i odpowiednio zmotywowani do zbliżającego się wielkimi krokami otwarcia sezonu. Każdy zrobił więc wszystko co możliwe, by sportowcy czuli, że znajdują się w świetnej dyspozycji. Tak postąpili również Austriacy.

Kadra podopiecznych Heinza Kuttina spędziła ostatnie dni, trenując w Niemczech. – Czas, który spędziliśmy w Oberstdorfie, był zdecydowanie bardzo wartościowy. Mimo wysokich temperatur dobrze trenowało nam się na specjalnie przygotowanych, lodowych torach – napisał na swojej stronie Gregor Schlierenzauer.

25-latek podzielił się również z fanami swoimi odczuciami dotyczącymi inauguracji Pucharu Świata. – Czuję zadowolenie. Widzę, że wszystko idzie w coraz lepszym kierunku – wyznał, dodając: – Z wielką radością i pozytywnym nastawieniem czekam już na początek sezonu.

WSC.Falun .2015.134 Freund.Schlierenzauer.Veta fot.J.Piatkowska 300x200 - Gregor Schlierenzauer: „Czekam już na początek sezonu”
Greogor Schlierenzauer wraz z Severinem Freundem i Rune Veltą na podium MŚ w Falun. Czy i tym razem Austriak zdobędzie jakieś cenne trofeum? (fot. Julia Piątkowska)

W przyszły czwartek austriaccy skoczkowie wyjeżdżają na oficjalne otwarcie sezonu do Saksonii. Zanim to jednak nastąpi, będą trenować na ojczystej ziemi. – Ze względów pogodowych nie będziemy mogli w najbliższych dniach skakać na Bergisel, dlatego w planie przewidziany jest „suchy” trening w Innsbrucku i regeneracja na świeżym powietrzu – zdradził 53-krotny zwycięzca konkursów Pucharu Świata.

Nikt tak naprawdę nie wie, jaką rolę odegra w nadchodzącym sezonie Gregor Schlierenzauer. Jeden z najbardziej utytułowanych skoczków może równie dobrze sprawić ogromną niespodziankę i zaskoczyć sceptyków, jak również zawieść. O tym, co zrobi, przekonamy się już niebawem.

Przypomnijmy, że oprócz Schlierenzauera na Vogtland Arenie zaprezentuje się pięciu innych Austriaków: Stefan Kraft, Michael Hayboeck, Andreas Kofler, Manuel Fettner i Manuel Poppinger.

 

źródło: schlieri.at

 

Dodaj komentarz