You are currently viewing Znamy skład Polaków na inaugurację PŚ w Klingenthal!

Znamy skład Polaków na inaugurację PŚ w Klingenthal!

DSC 0016 - Znamy skład Polaków na inaugurację PŚ w Klingenthal!Nadszedł czas, kiedy pośród wielu ekip również polski trener podał skład na zbliżające się wielkimi krokami zawody Pucharu Świata w Klingenthal. Decyzją Łukasza Kruczka na Vogtland Arenie zaprezentuje się siedmiu biało-czerwonych, wśród których będą oczywiście m.in. lider naszej kadry Kamil Stoch oraz najlepszy latem - Dawid Kubacki.

 

W ostatnich dniach polskie reprezentacje (A, B i C) trenowały na skoczniach z torami ceramicznymi w Szczyrku oraz Wiśle. Grupa A już zakończyła skakanie, natomiast dziś ostatnie próby oddają skoczkowie kadry B. Treningi te miały pomóc sztabom szkoleniowym w wyborze optymalnego składu na inaugurację Pucharu Świata w niemieckim Klingenthal. Ostatecznie na Vogtland Arenie zaprezentują się czterej podopieczni Łukasza Kruczka i trzej zawodnicy z grupy Macieja Maciusiaka. W tym gronie są:

  • Kamil Stoch (9. miejsce w PŚ 2014/15),
  • Piotr Żyła (19. miejsce w PŚ 2014/15),
  • Klemens Murańka (42. miejsce w PŚ 2014/15),
  • Jan Ziobro (50. miejsce w PŚ 2014/15),
  • Dawid Kubacki (53. miejsce w PŚ 2014/15),
  • Maciej Kot (65. miejsce w PŚ 2014/15),
  • Bartłomiej Kłusek (nieklasyfikowany).

Przypomnijmy, że początek ubiegłego sezonu w Klingenthal nie był dla Polaków udany. W rywalizacji drużynowej biało-czerwoni zaliczyli falstart plasując się dopiero na 9. miejscu, a w zmaganiach indywidualnych najwyżej sklasyfikowanym naszym reprezentantem był Piotr Żyła (14. miejsce). Zapunktował wówczas jeszcze tylko Maciej Kot (28. miejsce). Kamil Stoch nie wziął udziału w konkursach z powodu kontuzji. Miejmy nadzieję, że początek nadchodzącego sezonu będzie znacznie lepszy.

 

źródło: informacja własna / twitter.com

 

 

Dodaj komentarz