You are currently viewing 27. sezon Kasaiego, Japończyk celuje w sukcesy

27. sezon Kasaiego, Japończyk celuje w sukcesy

10931350 675310662577242 38137948688674747 n - 27. sezon Kasaiego, Japończyk celuje w sukcesyNoriaki Kasai nie przestaje zaskakiwać – 43-letni skoczek narciarski przeżywający kolejną sportową młodość od dłuższego czasu jest inspiracją dla wielu sportowców. Japończyk w dwóch minionych sezonach okraszonych świetnymi występami udowodnił, że osiąganie sukcesów nie jest zależne od dojrzałego wieku, a od wiary we własne możliwości.

 
Ammann Kasai podium 300x200 - 27. sezon Kasaiego, Japończyk celuje w sukcesy
Simon Ammann i Noriaki Kasai na konkursowym podium w Innsbrucku (fot. Julia Piątkowska)

Noriaki Kasai swój pucharowy debiut zaliczył 17 grudnia 1988 roku w Sapporo, kiedy wielu z obecnych fanów skoków narciarskich nie było jeszcze na świecie. Podczas początków swojej kariery skakał jeszcze stylem klasycznym przy równolegle prowadzonych w powietrzy nartach, aby później, szybując stylem „V” odnosić sukcesy na skoczniach całego świata. Jest medalistą igrzysk olimpijskich, mistrzostw świata, mistrzostw świata w lotach, Turnieju Czterech Skoczni, stał na podium klasyfikacji generalnej Pucharu Świata i Pucharu Świata w lotach. Na swoim koncie zgromadził póki co 17 pucharowych triumfów, które zgromadził w latach 1992-2014.

Kasai Noriak prog Stefan.Piwowar 300x200 - 27. sezon Kasaiego, Japończyk celuje w sukcesy
Noriaki Kasai w locie na Holmenkollbakken (fot. Stefan Piwowar)

W czasie nadchodzącego sezonu 43-letni Kasai zamierza ten rezultat poprawić. – Chcę konkurować na najwyższym poziomie, nawet kiedy będę w wieku 50 lat. Kiedy jest się w takim wieku skoki są bardziej sztywne, jednak jeśli się na siebie uważa, dobre wyniki nadchodzą – zapewnia doświadczony zawodnik w rozmowie z portalem nikkansports.com.

Reprezentant Kraju Kwitnącej Wiśni nie zmienia także swojego głównego celu na nadchodzące lata, którym jest mistrzostwo olimpijskie. – Wiem, że to nie będzie łatwe, ale w Korei chcę wywalczyć złoto. Do tego czasu jest jednak daleko i jeszcze o tym nie myślę. Zapytajcie mnie o to na rok przed Igrzyskami – powiedział Kasai. Przypomnijmy, że podopieczny trenera Tomoharu Yokokawy już w 2014 r. w Soczi był o krok od olimpijskiego triumfu. Wówczas złoto sprzątnął mu sprzed nosa Kamil Stoch.

Nie należy zapominać, że Japończyk wypowiadał już bardziej odważne słowa dotyczące długości swojej kariery. W maju tego roku nie wykluczył wzięcia udziału w Zimowych Igrzyskach Olimpijskich, które w 2026 roku mogą się odbyć w japońskim Sapporo. Kasai miałby wówczas 54 lata.

 

źródło: nikkansports.com / informacja własna

 

Dodaj komentarz