You are currently viewing Finowie z Ahonenem na inaugurację w Klingenthal

Finowie z Ahonenem na inaugurację w Klingenthal

Ahonen Janne WSC.Falun .2015.lot fot.Julia .Piatkowska - Finowie z Ahonenem na inaugurację w KlingenthalTuż po krajowym konkursie w Rovaniemi skład na pucharowe zawody w Klingenthal ogłosił trener reprezentacji Finlandii - Jani Klinga. Siłą ekipy fińskiej na niemieckiej Vogtland Arenie będzie w szczególności doświadczenie. W drużynie znaleźli się wyłącznie skoczkowie, którzy mają już za sobą sporo startów w Pucharze Świata.

 

Fińscy skoczkowie pojawią się w Niemczech w czteroosobowym składzie. Na dużej skoczni w Klingenthal o jak najlepsze rezultaty powalczą:

  • Lauri Asikainen (30. miejsce w PŚ 2014/15),
  • Ville Larinto (53. miejsce w PŚ 2014/15),
  • Janne Ahonen (58. miejsce w PŚ 2014/15),
  • Harri Olli (85. miejsce w PŚ 2014/15).

Warto podkreślić, że we wspomnianym konkursie w Rovaniemi, który został rozegrany w niedzielę, najlepszy okazał się Larinto, drugi był Asikainen, trzeci Ahonen, a czwarty Olli - stąd powyższe nominacje. Tym samym na Schwarzbergschanze nie zobaczymy czołowego fińskiego skoczka minionego sezonu, Jarkko Maeaettae (w Rovaniemi dopiero 8.). Utalentowany 20-latek w ostatnich tygodniach prezentował się jednak nieco słabiej od starszych kolegów z drużyny i rywalizację w PŚ rozpocznie tydzień później, w fińskim Kuusamo.

Zobacz program PŚ w Klingenthal i aktualne składy kadr >>

Dodajmy, że przed sezonem w czasie pucharowej inauguracji na Vogtland Arenie reprezentacja Finlandii wydawała się odżywać po słabszych latach, zajmując czwartą lokatę w rywalizacji drużynowej. W zmaganiach indywidualnych zapunktowało trzech podopiecznych trenera Klingi - Lauri Asikainen (19. miejsce), Jarkko Maeaettae (23. miejsce) oraz Sami Niemi (24. miejsce).

 

źródło: Finnish Ski Jumpers Facebook

 

Dodaj komentarz