You are currently viewing Centymetr, który wyeliminował Norwegów, Braathen: „To nie powinno się zdarzyć”

Centymetr, który wyeliminował Norwegów, Braathen: „To nie powinno się zdarzyć”

Fannemel Anders FOTO fot.Julia .Piatkowska - Centymetr, który wyeliminował Norwegów, Braathen: "To nie powinno się zdarzyć"Nowy system pomiaru kombinezonów zaczyna zbierać żniwo i choć nie było ono obfite, to dotknęło Andersa Fannemela, skoczka ze światowej czołówki, spychając norweską drużynę poza finałową ósemkę. Powtórzyła się zatem sytuacja sprzed roku, kiedy to w ten sam sposób z drużynówki w Willingen wyeliminowano Polaków po dyskwalifikacji Kamila Stocha.

 

Fannemel Anders WSC.Falun .2015.lot fot.J.Piatkowska 300x200 - Centymetr, który wyeliminował Norwegów, Braathen: "To nie powinno się zdarzyć"
Anders Fannemel, fot. Julia Piątkowska

Po trzeciej kolejce pierwszej serii drużynowego konkursu w Klingenthal Norwegowie znajdowali się na wysokim, trzecim miejscu, a do prowadzących wówczas Słoweńców tracili niespełna 18 punktów. Niestety, nie było im dane powalczyć ani o zwycięstwo, ani nawet o podium, ponieważ pojawiła się informacja o dyskwalifikacji skaczącego w drugiej kolejce Andersa Fannemela, który uzyskał w swojej próbie 130,5 metra. Telewizyjne ekrany jako przyczynę wykluczenia pokazały nieprzepisowy kombinezon. Jak się okazuje, pomiary dokonane po skoku wykazały, że kombinezon był za szeroki w okolicach kolana o… 1 centymetr. Dyskwalifikacja oznaczało jedno – podopieczni Alexandra Stoeckla pożegnali się z konkursem po pierwszej serii. Ostatecznie zamiast walki o podium musieli pogodzić się z 9. miejscem. 

Forfang Johann Andre WSC.Falun .2015.lot fot.Julia .Piatkowska 300x199 - Centymetr, który wyeliminował Norwegów, Braathen: "To nie powinno się zdarzyć"
Johann Andre Forfang, fot. Julia Piątkowska

Dyskwalifikacja w konkursie drużynowym boli często bardziej ze względu na zawiedzione nadzieje kolegów z reprezentacji, jednak Norwegowie stanęli na wysokości zadania i nie mają pretensji do Fannemela. - Oczywiście nie taki początek sezonu sobie wymarzyliśmy, ale nic nie możemy zrobić - przyznał najmłodszy członek dzisiejszej drużyny z kraju Wikingów, Johann Andre Forfang i dodał: - Postaramy się wziąć rewanż jutro i pokazać jak najlepsze skoki. 

evensen jr kd 300x200 - Centymetr, który wyeliminował Norwegów, Braathen: "To nie powinno się zdarzyć"
Johan Remen Evensen, fot. Kata Deak

Włodarze norweskiej kadry oraz ekspert telewizji NRK, Johan Remen Evensen, przyznają, że ta sytuacja zaskoczyła członków ekipy. - To dla Norwegów prawdziwy cios - zaznacza były skoczek dodając, że winnym całego zamieszania jest nie kto inny, tylko Fannemel, który sam również poczuwa się do odpowiedzialności. - Ten epizod nie powinien mieć miejsca i nie ma dla niego żadnego wytłumaczenia. To przykre, bo czuliśmy, że stać nas na dobre wejście w sezon. Nie tak wyobrażaliśmy sobie początek zimy w naszym wykonaniu - podkreślił Clas Brede Braathen, dyrektor sportowy ds. skoków narciarskich, zapewniając, że trenerzy zrobią wszystko, by jutro techniczne aspekty stroju Fannemela i pozostałych reprezentantów były dokładnie sprawdzone i zgodne z przepisami.

 

źródło: nrk.no / aftenposten.no / nettavisen.no

 

Dodaj komentarz