You are currently viewing Freitag i Lanisek o drużynówce w Klingenthal: „Każdy chciałby być jak Peter Prevc”

Freitag i Lanisek o drużynówce w Klingenthal: „Każdy chciałby być jak Peter Prevc”

Freitag Richard fot.Anna .Cis  - Freitag i Lanisek o drużynówce w Klingenthal: "Każdy chciałby być jak Peter Prevc"Richard Freitag był jednym z najjaśniejszym punktów drużynowej rywalizacji w Klingenthal i jednocześnie drugim najsilniejszym punktem niemieckiego zespołu. Mimo konkursowego zwycięstwa, 24-latek mocno komplementował jednego z konkurentów – Petera Prevca. W ciepłych słowach o niemieckich zawodnikach wypowiedział się natomiast Anze Lanisek.

 

Richard Freitag w konkursowych próbach osiągał dzisiaj 132,5 oraz 138 metrów, a jego nota (265,8 pkt) była trzecim indywidualnym rezultatem konkursowym. Wraz ze znakomicie skaczącym Severinem Freundem oraz solidnymi Andreasem Wellingerem i Andreasem Wankiem zdołał odnieść pewny triumf.

Freitag Richard WSC.Falun .2015.lot fot.Julia .Piatkowska 300x200 - Freitag i Lanisek o drużynówce w Klingenthal: "Każdy chciałby być jak Peter Prevc"
Richard Freitag, fot. Julia Piątkowska

Oczywiście jestem zadowolony z triumfu, jednak największym zwycięzcą jest dzisiaj samo Klingenthal. Skocznia była przygotowana fenomenalnie, komitet organizacyjny i wolontariusze wykonali naprawdę ogromną pracę. Warunki podczas inauguracji Pucharu Świata były świetne – przyznał Freitag.

Okazuje się, że wejście w sezon zimowy było dla podopiecznego Wernera Schustera sporym wyzwaniem. – Miałem trochę problemów spowodowanych kontuzją, musiałem odpuścić udział w mistrzostwach Niemiec, co było dla mnie przykre, bo naprawdę bardzo chciałem rywalizować – powiedział skoczek z Breitenbrunn i dodał: – Jestem bardzo ciekawy następnych tygodni. Chciałbym ustabilizować swoją formę i być w stanie rywalizować. To był dopiero pierwszy z prawie 40 konkursów w tym sezonie, to był dopiero pierwszy krok, nawet jeśli był on bardzo dobry.

Lanisek.Anze SGP.Klingenthal.2014 fot.Julia .Piatkowska 300x200 - Freitag i Lanisek o drużynówce w Klingenthal: "Każdy chciałby być jak Peter Prevc"
Anze Lanisek, fot. Julia Piatkowska

Freitag zauważył również znakomitą dyspozycję lidera słoweńskiej kadry. – Peter Prevc jest w tym momencie zawodnikiem, jakim każdy chciałby być. Kiedy patrzy się na jego skoki, wciąż można się czegoś nauczyć. Myślę, że wielu moich kolegów skoczków myśli w ten sam sposób – ocenił.

Obecny na konferencji prasowej Anze Lanisek, który wraz z braćmi Prevc i Jurijem Tepesem uplasował się na drugim stopniu podium, nie został dłużny, komplementując triumfatorów. – Niemcy pokazali dziś najlepsze skoki, szczególnie w drugiej serii. Ja też dałem z siebie wszystko i myślę, że moje skoki były w porządku.

Zapytany o priorytetowe cele na nadchodzące tygodnie narciarskiej rywalizacji, Słoweniec odparł: – Mam nadzieję, że jutro uda mi się zdobyć trochę punktów. Może w styczniu uda mi się zakwalifikować do Mistrzostw Świata w Lotach w Kulm. Przez cały sezon, aż do Planicy, chciałbym być częścią drużyny.

 

korespondencja z Klingenthal, Julia Piątkowska

 

Dodaj komentarz