You are currently viewing Severin Freund: „Nie będę miał wyrzutów sumienia”

Severin Freund: „Nie będę miał wyrzutów sumienia”

Freund Severin WC.Klingenthal.2015.press fot.J.Piatkowska - Severin Freund: "Nie będę miał wyrzutów sumienia"Nasi zachodni sąsiedzi nie mogli wymarzyć sobie lepszego początku sezonu – najpierw odnieśli trumf w konkursie drużynowym, by w niedzielę cieszyć się z lokat w czołowej dziesiątce, w tym z podium wywalczonego przez Freunda. Cała ekipa nie kryła zadowolenia, a Freitag pogodził się z czwartym miejscem, tracąc do swojego kolegi… 0.1 punktu.

 

Gdy trzech skoczków jednej reprezentacji plasuje się w czołowej dziesiątce konkursu, trudno mówić o zdecydowanym liderze, jednak i tym razem najwyższa lokata w niemieckiej ekipie przypadła zdobywcy Kryształowej Kuli z minionego sezonu. Severin Freund wywalczył trzecią pozycję, lądując na 134. i 132. metrze, i choć do triumfatora, Daniela-Andre Tande, stracił niemal 20 punktów, a warunki nie ułatwiały rywalizacji, to był zadowolony z takiej inauguracji sezonu w swoim wykonaniu. - Warunki były dzisiaj trochę niebezpieczne. Miałem różne podmuchy wiatru, szczególnie w drugiej serii, ale to całkiem normalne o tej porze roku. W sumie to był dla nas bardzo udany weekend. Starałem się zrobić wszystko, na co mnie stać, i jestem usatysfakcjonowany - podsumował 27-letni skoczek z Freyung, dla którego niedzielne podium było 42. w karierze w zawodach Pucharu Świata. 

11081253 708069459301362 3149617950032671962 n 300x200 - Severin Freund: "Nie będę miał wyrzutów sumienia"
Richard Freitag, fot. Julia Piątkowska

Tuż za swoim współlokatorem znalazł się Richard Freitag, który przegrał miejsce na podium jedynie o 0.1 punktu. Nie ma jednak żalu ani do siebie, ani do kolegi z zespołu. - Faktycznie, to prawie nic, jednak start i tak uważam za udany, a zabawa przeważyła nad rywalizacją - podsumował krótko 24-latek, który minionego lata zmienił technikę skoku. - Jeszcze jestem daleki od tego, do czego dążę, ale i tak mogę rywalizować na wysokim poziomie - zakończył. Do czwartego miejsca Freitaga odniósł się także Severin Freund. - Oczywiście byłoby świetnie, gdybyśmy obaj stanęli na podium, ale nie będę miał wyrzutów sumienia, że tak się nie stało. 

Radości z postawy swoich podopiecznych nie krył też szkoleniowiec, Werner Schuster. - Najważniejsze, że jesteśmy w kontakcie z czołówką i możemy rywalizować na wysokim poziomie. To dobry znak - podkreślił, a zapytany o wyniki konkursu drużynowego, dodał: - Po okresie przygotowawczym byłem dość spokojny i pewny, a takie rozpoczęcie sezonu to wspaniały rezultat - zakończył trener Niemców.

Niemcy Klingenthal.2015 Wellinger.Freitag.Freund.Wank fot.Julia .Piatkowska 300x200 - Severin Freund: "Nie będę miał wyrzutów sumienia"
Niemcy na podium konkursu drużynowego w Klingenthal, fot. Julia Piątkowska

Zespołową rywalizację podsumowali także Severin Freund i Richard Freitag. - Początek nigdy nie jest perfekcyjny, ale to był dla nas dobry konkurs. W końcu wiemy, gdzie tak naprawdę się znajdujemy - podkreślił mistrz świata z dużej skoczni w Falun. Według jego młodszego kolegi, Richarda Freitaga, pochwały należą się nie tylko im, ale i organizatorom. - Największym zwycięstwem był każdy skok, a to, co tu osiągnęliśmy, niesamowite - zakończył tegoroczny triumfator konkursu na Bergisel w Innsbrucku. 

 

źródło: focus.de / informacja własna 

korespondencja z Klingenthal, Julia Piątkowska

 

Ten post ma jeden komentarz

  1. interbookie

    uważam, że ten sezon będzie najbardziej udany dla niemców i słoweńców. Freund w szczytowej formie, ale również młodziaki mogą namieszać w ogólnej klasyfikacji. Młodzy brat Petera Prevca zapowiada się dość dobrze, Daniel-Andre Tande wszystkich zaskoczył w Kligenthal. Przed nami naprawdze ciekawy sezon, tylko jak sobie poradzą polacy niewiadomo, mam nadzieję, że sezon będzie lepszy od startu.

Dodaj komentarz