You are currently viewing Zmiana Austriaków na Kuusamo, przerwa Schlierenzauera

Zmiana Austriaków na Kuusamo, przerwa Schlierenzauera

8H7A0251 - Zmiana Austriaków na Kuusamo, przerwa SchlierenzaueraTuż po zawodach Pucharu Świata w Klingenthal austriacki sztab szkoleniowy postanowił podjąć szybkie decyzje. W najbliższych zawodach w Kuusamo nie zobaczymy Gregora Schlierenzauera. Zamiast niego kolegów wesprze Florian Altenburger. Będzie to dla niego jednocześnie szansa na zaistnienie w grze o najwyższą stawkę.

 

Nieobecność Schlierenzauera ma tylko pomóc. 25-latek wraz z asystentem trenera, Haraldem Rodlauerem odbędzie indywidualne treningi w Lillehammer. – Doszliśmy do wniosku, że spokojne, indywidualne treningi na śniegu przyniosą Gregorowi więcej niż udział w zawodach – powiedział Heinz Kuttin i dodał: – Jestem przekonany, że postępy wkrótce się pojawią. Cały zespół w niego wierzy. Żeby jednak to osiągnąć, niezbędnych będzie kilka dni ćwiczeń w Lillehammer.

Po analizie moich występów w Klingenthal wraz z trenerami zdecydowaliśmy się pominąć zawody w Kuusamo i zamiast tego potrenować w Lillehammer pod okiem Rodlauera – potwierdził Schlierenzauer, który na Vogtland Arenie zajął dopiero 17. lokatę. - Muszę popracować w ciszy i spokoju. Skoki na śniegu to najlepszy sposób na dobre wejście w sezon – zapewnia Gregor Schlierenzauer. 25-latek nie będzie miał jednak okazji, żeby dotrzeć na następny przystanek Pucharu Świata w taki sposób jak jego koledzy. Red Bull jako sponsor zwycięzcy Turnieju Czterech Skoczni, Stefana Krafta, zapewni sześcioosobowej ekipie Heinza Kuttina przelot do Kuusamo specjalnie przygotowanym samolotem.

- To będzie ukoronowanie weekendu – powiedział. Stefan Kraft – Chciałbym w imieniu całego zespołu podziękować za tak cenne wsparcie.

Skład Austriaków na Kuusamo:

  • Stefan Kraft (6. miejsce w PŚ 2015/16),
  • Michael Hayboeck (18. miejsce w PŚ 2015/16),
  • Manuel Poppinger (24. miejsce w PŚ 2015/16),
  • Andreas Kofler (30. miejsce w PŚ 2015/16),
  • Manuel Fettner,
  • Florian Altenburger.

Pełny program PŚ w Kuusamo jest dostępny tutaj >>

 

źródło: oesv.at

 

Dodaj komentarz