You are currently viewing Kamil Stoch wśród nominowanych w Plebiscycie Przeglądu Sportowego i TVP

Kamil Stoch wśród nominowanych w Plebiscycie Przeglądu Sportowego i TVP

8H7A1296 - Kamil Stoch wśród nominowanych w Plebiscycie Przeglądu Sportowego i TVPWielkimi krokami zbliża się 81. edycja Plebiscytu Przeglądu Sportowego i Telewizji Polskiej na 10 najlepszych sportowców Polski w 2015 roku. Wśród 20 nominowanych po raz kolejny znalazł się lider polskiej kadry skoczków – Kamil Stoch. Konkurencja jest jednak bardzo mocna. Zobaczcie, kto jeszcze ma szansę na zwycięstwo.

 

Głosowanie rozpoczęło się w środę, a potrwa do 8 stycznia do godz. 12:00. Wśród nominowanych mamy znane osobistości ze świata sportu, od lekkoatletów, poprzez zawodników trenujących sporty walki, po narciarzy. Ci ostatni mają troje przedstawicieli – Kamila Stocha (skoki narciarskie) oraz Justynę Kowalczyk i Sylwię Jaśkowiec (biegi narciarskie).

To więcej niż sportowcy, to osobowości. Rekordy, sukcesy, ważne społecznie wydarzenia. Wśród nominowanych mamy doborowe grono reprezentujące polski sport – zapewnia Włodzimierz Szaranowicz, redaktor naczelny TVP Sport.

Głosować możecie na stronie internetowej „Przeglądu Sportowego” >>

Stoch Kamil WC.Zakopane.2015 winner fot.Julia .Piatkowska 300x199 - Kamil Stoch wśród nominowanych w Plebiscycie Przeglądu Sportowego i TVP
Stoch na podium w Zakopanem (styczeń 2015 r.), fot. Julia Piątkowska

Przypomnijmy, że najlepszym sportowcem 2014 roku został dwukrotny mistrz olimpijski i zdobywca Kryształowej Kuli – Kamil Stoch. W 2015 roku z powodu kontuzji „rakieta z Zębu” rozpoczęła zimowy sezon później, jednak na swoim koncie polski skoczek zapisał m.in. pucharowe zwycięstwa w Zakopanem i Willingen, stał na podium także w Sapporo, Titisee-Neustadt oraz Oslo. Wraz z kolegami z drużyny zdobył brązowy medal w drużynowym konkursie Mistrzostw Świata w Falun, a w słoweńskiej Planicy ustanowił nowy rekord Polski w długości lotu (238,0 m).

Polska braz Falun.2015 300x199 - Kamil Stoch wśród nominowanych w Plebiscycie Przeglądu Sportowego i TVP
Brązowa polska drużyna w Falun, fot. Julia Piątkowska

Wśród nominowanych w kategorii „Drużyna Roku” nie zabrakło ekipy polskich skoczków, którzy z Mistrzostw Świata w Falun wywieźli brązowy medal zdobyty w konkursie drużynowym. Oprócz Stocha na dużej skoczni kompleksu Lugnet walczyli wówczas Piotr Żyła, Jan Ziobro i Klemens Murańka. Warto zaznaczyć, że podopieczni Łukasza Kruczka otrzymali statuetkę w tej kategorii już w styczniu 2014 roku, kiedy to kibice docenili ich perwszy w historii brązowy krążek światowego czempionatu zdobyty w 2013 roku we włoskim Predazzo. Wtedy wraz ze Stochem i Żyłą uhonorowani zostali Dawid Kubacki i Maciej Kot. Już za niecałe dwa miesiące okaże się, czy Klemens Murańka i Jan Ziobro dołączą do znamienitego grona laureatów Plebiscytu.  

Zobaczcie wszystkich dotychczasowych laureatów nagrody przyznawanej od 1926 roku >>

 

Lista nominowanych sportowców w 81. Plebiscycie PS i TVP:

 1. Bartłomiej Bonk (podnoszenie ciężarów),
 2. Paweł Fajdek (lekkoatletyka),
 3. Andrzej Fonfara (boks),
 4. Magdalena Fularczyk-Kozłowska, Natalia Madaj (wioślarstwo),
 5. Krzysztof Głowacki (boks),
 6. Joanna Jędrzejczyk (MMA),
 7. Michał Jurecki (piłka ręczna),
 8. Radosław Kawęcki (pływanie),
 9. Adam Kszczot (lekkoatletyka),
 10. Justyna Kowalczyk, Sylwia Jaśkowiec (narciarstwo klasyczne),
 11. Anita Włodarczyk (lekkoatletyka),
 12. Michał Kubiak (siatkówka),
 13. Robert Lewandowski (piłka nożna),
 14. Rafał Majka (kolarstwo),
 15. Piotr Małachowski (lekkoatletyka),
 16. Weronika Nowakowska-Ziemniak (biathlon),
 17. Agnieszka Radwańska (tenis),
 18. Rafał Sonik (rajdy terenowe),
 19. Kamil Stoch (narciarstwo klasyczne),
 20. Marta Walczykiewicz (kajakarstwo).

 

 

źródło: plebiscyt.przegladsportowy.pl / informacja własna

 

 

Dodaj komentarz