You are currently viewing PŚ Kuusamo: Piątkowe skoki odwołane, w sobotę dwa konkursy (aktualizacja)

PŚ Kuusamo: Piątkowe skoki odwołane, w sobotę dwa konkursy (aktualizacja)

8H7A2330 - PŚ Kuusamo: Piątkowe skoki odwołane, w sobotę dwa konkursy (aktualizacja)Po kilku godzinach oczekiwania na poprawę warunków i przekładania czasu rozpoczęcia treningów, zawody Pucharu Świata w Kuusamo zostały odwołane. Wiatr na Rukatunturi był dzisiaj nieprzejednany, wiejąc z prędkością nawet ponad 25 m/s, co wykluczało jakiekolwiek próby skakania. Jutro organizatorzy podejmą próbę rozegrania dwóch konkursów.

 

Początkowo dzisiejsze skoki treningowe miały się rozpocząć tuż po południu, jednak mocny wiatr wiejący w Ruce już od wczoraj (od ok. 3 do nawet 25 m/s) zapowiadał długi dzień związany z częstymi zmianami decyzji jury. Kiedy było wiadomo, że kwalifikacje, które miały się odbyć tuż przed konkursem zostały odwołane, jury o 15:40 spotkało się, aby skonsultować sytuację pogodową w Kuusamo.

Od tej godziny rozpoczęcie serii próbnej było przekładane co pół godziny, później co godzinę, aż w końcu o godz. 17:45 kierownictwo zawodów podjęło decyzję o odwołaniu dzisiejszego konkursu.

Ostatnią szansą na pucharowe skoki na Rukatunturi (K-120 / HS-142) będą sobotnie zmagania. Po odprawie technicznej, w której uczestniczyło jury oraz trenerzy poszczególnych ekip, otrzymaliśmy informację, że w sobotę zostaną rozegrane dwa konkursy – jednoseryjny przeniesiony z piątku (z udziałem 70 zawodników) oraz drugi, w którym udział weźmie 64 skoczków (bez 6-osobowej fińskiej grupy krajowej).

 

Zaktualizowany program PŚ w Kuusamo:

  • 28 listopada 2015 r. (sobota):
    • 13:00 – oficjalny trening, 1 seria
    • 14:30 – jednoseryjny konkurs indywidualny przeniesiony z piątku (bez kwalifikacji)
    • 16:00 – konkurs indywidualny (bez kwalifikacji)
 

informacja własna

 

 

Dodaj komentarz