You are currently viewing Czeskie nominacje na PŚ, PK i FIS Cup w Norwegii

Czeskie nominacje na PŚ, PK i FIS Cup w Norwegii

kozisek cestmir s.piwowar - Czeskie nominacje na PŚ, PK i FIS Cup w NorwegiiPodczas gdy w zawodach najwyższej pucharowej rangi startują najbardziej doświadczeni czescy skoczkowie, pozostali szlifowali ostatnio formę w niemieckim Klingenthal. Tam też zostały podjęte decyzje dotyczące nominacji naszych południowych sąsiadów na zawody Pucharu Kontynentalnego w Renie oraz FIS Cup w Notodden.

 

Na Vogtland Arenie w Klingenthal w ostatnich dniach trenowali skoczkowie z zaplecza czeskiej kadry A startującej w Pucharze Świata. - Zawodnicy wykonali po około 30 skoków na perfekcyjnie przygotowanej skoczni, bez żadnych problemów z wiatrem. Najlepiej prezentowali się Kozisek i Vancura. Porównywaliśmy swoje wyniki także ze skoczkami z Włoch i Szwajcarii - powiedział portalowi skoky.net koordynator czeskich kadr, Jakub Jiroutek.

Czeski sztab szkoleniowy podjął decyzję, że w zawodach inaugurujących tegoroczny cykl Pucharu Kontynentalnego, które odbędą się w norweskiej Renie (11-13 grudnia) wystartują: Cestmir Kozisek, Vojtech Stursa i Tomas Vancura. Na konkursy FIS Cup (10-11 grudnia) do położonego niemal 300 kilometrów na południe Notodden udadzą się natomiast: Frantisek Holik, Viktor Polasek, Filip Sakala i Jan Michalek.

Kilka dni wcześniej (5-6 grudnia) w norweskim Lillehammer odbędą się zawody Pucharu Świata, w których wezmą udział najbardziej doświadczeni reprezentanci Czech - Roman Koudelka, Jan Matura, Lukas Hlava i Jakub Janda. Przypomnijmy, że przed rokiem na olimpijskiej skoczni znakomicie spisał się Koudelka, który w drugim konkursie okazał się najlepszy.

Ostatni etap przygotowań do zimowego sezonu rozpoczęły też czeskie skoczkinie. W poniedziałek drużyna trenowana przez Tomasa Vamberę dotarła do niemieckiego Oberwiesenthal, gdzie zawodniczki oddadzą pierwsze skoki na śniegu. W gronie czeskich skoczkiń trenujących w ramach kadry narodowej są: Zdena Pesatova, Veronika Ptackova, Karolina Indrackova, Barbora Blazkova, Stepanka Ptackova, Jana Mrakotova i Michaela Rajnochova. Przerwę w karierze zdecydowała się zrobić Michaela Dolezelova - najbardziej doświadczona Czeszka skupiła się na edukacji.

 

źródło: skoky.net

 

 

Dodaj komentarz