You are currently viewing MŚ Kulm 2016: przygotowania zgodnie z planem, na fanów czeka specjalna gra
Kulm-Skiflugschanze (fot. skifliegen.at)

MŚ Kulm 2016: przygotowania zgodnie z planem, na fanów czeka specjalna gra

Tauplitz Kulm Skiflugschanze fot.skifliegen.at Skiflug.Weltcup.Kulm  - MŚ Kulm 2016: przygotowania zgodnie z planem, na fanów czeka specjalna graMamucia skocznia Kulm (K-200/ HS-225) w Tauplitz / Bad Mitterndorf za 44 dni będzie gościła najlepszych lotników w czasie 24. Mistrzostw Świata w Lotach Narciarskich. Organizatorzy zapewniają, że obiekt jest już praktycznie przygotowany do rywalizacji, a prace rekonstrukcyjne mają się ku końcowi. Jak wygląda stan przygotowań?

 

Tauplitz / Bad Mitterndorf będzie gościć imprezę tej rangi już po raz piąty, wcześniej mistrzostwa odbyły się w latach: 1975, 1986, 1996, 2006. Tylko dwukrotnie na „własnym” obiekcie triumfował przedstawiciel gospodarzy: Andreas Felder (1986) oraz Andreas Goldberger (1996). Skocznia Kulm będzie areną zmagań najlepszych lotników w dniach 14-17 stycznia 2016 roku.

Podczas kolejnych już prac remontowych na Kulm zmieniony został profil obiektu, podwyższono bulę, w wyniku czego obniżyła się parabola lotu. Kolejnym udogodnieniem rywalizacji będą zamontowane tory lodowe, które uratują konkurs w przypadku wystąpienia temperatur powyżej zera. Tym samym obiekt w Austrii jest pierwszym z mamucich, na którym pojawiły się takie nowoczesne tory. Jürgen Winkler, dyrektor sportowy Komitetu Organizacyjnego w Kulm, z zadowoleniem ocenia prace na skoczni: – Nowy tor jest gotowy i można z niego korzystać. Do przygotowania 121,3 metra rozbiegu potrzebujemy 3,5 metra sześciennego sztucznego śniegu, z którego zrobiony zostanie lód o grubości 3,5 centymetra i utrzymujący temperaturę  -7 stopni Celsjusza.

Organizatorzy są również spokojni o śnieżną pokrywę austriackiego mamuta, już w tym momencie rozpoczęli produkcję sztucznego śniegu – przygotowano już połowę  z zaplanowanych 5 tysięcy metrów sześciennych.

Na wszystkich kibiców czeka również nie lada gratka – dzięki specjalnej aplikacji w formacie gry na smartfony i tablety będą mogli poczuć się jak skoczek narciarski i odbyć wirtualny lot na Kulm w asyście komentarza Andreasa Goldbergera i Martina Kocha. Aplikacja dostępna jest bezpłatnie na iOS oraz Android. TUTAJ można odwiedzić stronę twórców gry. Grę można pobrać TUTAJ (iOS) i TUTAJ (Android). Namiastkę tego, jak wygląda lot na mamucie, oddaje obraz z kamery na kasku skoczka (w grze twórcy odwzorowali ten widok):

Prezes Austriackiego Związku Narciarskiego, Peter Schröcksnadel, nie szczędzi słów podziękowań za tak sprawne przygotowania: – Wydarzenie, jakim są Mistrzostwa Świata w Lotach, to promocja dla Austriackiego Związku Narciarskiego i całej Austrii. Na pewno bezcenną reklamą jest obecność tysięcy widzów pod skocznią i przed telewizorami. Dziękuję rządowi federalnemu oraz landowi Styrii za zainwestowane pieniądze w renowację skoczni oraz poprawę bezpieczeństwa skoczków.

W czasie konferencji, która odbyła się kilka dni temu, zaprezentowano również oficjalną piosenkę mistrzostw w wykonaniu Nadine Beiler i Markusa Steinera pod tytułem „ Let them fly”.

W przedsprzedaży nabywców znalazło już 25 tysięcy biletów. To będzie prawdziwe lotnicze święto!

 

źródło: skifliegen.at

 

Dodaj komentarz