You are currently viewing Siedmiu Polaków na Lillehammer, Kruczek: „Nie decydujemy się na zmiany” (WIDEO)

Siedmiu Polaków na Lillehammer, Kruczek: „Nie decydujemy się na zmiany” (WIDEO)

Kruczek Lukasz trening.Zakopane.12.2015 fot.Bartosz.Leja  - Siedmiu Polaków na Lillehammer, Kruczek: "Nie decydujemy się na zmiany" (WIDEO)Tuż po dzisiejszych treningach na zakopiańskiej Wielkiej Krokwi trener Łukasz Kruczek podjął decyzję dotyczącą składu polskiej kadry na najbliższe zawody Pucharu Świata w norweskim Lillehammer. Na dużej skoczni Lysgaardsbakken (HS-138) zaprezentuje się ta sama siódemka, która kilka dni temu przebywała w mroźnym Kuusamo.

 

Po dyskusji sztabu szkoleniowego kadry A i B, Łukasz Kruczek zdecydował, że w Lillehammer w dniach 4-6 grudnia poskaczą: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Klemens Murańka, Jan Ziobro, Dawid Kubacki, Maciej Kot oraz Stefan Hula.

Nie decydujemy się na zmiany, w związku z tym, że nie odbyły się żadne zawody – powiedział trener polskiej kadry A.

W czasie zeszłego weekendu ci sami zawodnicy przystąpili do zawodów w Kuusamo, które ostatecznie zostały odwołane. Jeden treningowy skok oddał Kamil Stoch, a pozostała szóstka na Rukatunturi zaprezentowała się dwukrotnie. Dwa tygodnie temu jedynym zawodnikiem, który zapunktował w inauguracyjnym konkursie w Klingenthal, był właśnie Stoch (13. miejsce). W związku z tym środowe treningi w Zakopanem były na wagę złota, szczególnie dla słabiej prezentujących się kadrowiczów.

Dodajmy, że przed rokiem w Lillehammer najlepszymi polskimi skoczkami byli: Jan Ziobro (19. miejsce w pierwszym konkursie) i Piotr Żyła (15. miejsce w drugim konkursie).

 

 

informacja własna

 

 

Dodaj komentarz