You are currently viewing Mateja o przygotowaniach kadry C, Miętus: „Cierpliwość zaczyna przynosić efekty”

Mateja o przygotowaniach kadry C, Miętus: „Cierpliwość zaczyna przynosić efekty”

DSC 0247 - Mateja o przygotowaniach kadry C, Miętus: "Cierpliwość zaczyna przynosić efekty"W mijającym tygodniu treningi na zakopiańskiej Wielkiej Krokwi odbyła także kadra C pod wodzą Roberta Matei. Okazuje się, że najlepiej skaczącym podopiecznym 41-letniego szkoleniowca jest najstarszy w grupie Krzysztof Miętus. – Widać, że cierpliwość i praca wykonana w lecie zaczynają przynosić efekty – przyznaje sam zawodnik.

 

Robert Mateja, zapytany o wciąż trwające przygotowania do pierwszych zimowych startów, odparł: – W zeszłym tygodniu byliśmy w Ramsau i tam chłopcy zaczęli bardzo fajnie skakać. Początek treningów w Zakopanem po kilku dniach przerwy był na wyczucie skoczni. Później było już okej, ale są jeszcze rezerwy. W tej chwili najlepiej prezentuje się Krzysiek Miętus. Pod koniec treningów dobrze zaczęli skakać też Krzysiek Leja i Łukasz Podżorski. Z młodszych zawodników Dawid Jarząbek miał ewidentny kryzys.

Mateja Robert S.Piwowar 300x200 - Mateja o przygotowaniach kadry C, Miętus: "Cierpliwość zaczyna przynosić efekty"
Robert Mateja, fot. Stefan Piwowar

Były asystent trenera Hannu Lepistoe opowiedział też o celach tzw. kadry juniorskiej na sezon zimowy: – Ta grupa jest po to, aby przygotować się do Mistrzostw Świata Juniorów. Pośrednimi celami są starty w zawodach FIS Cup oraz Pucharze Kontynentalnym. Jeżeli któryś z zawodników kadry juniorskiej będzie dobrze skakał, to dlaczego nie miałby też dostać szansy na start w Pucharze Świata.

W juniorskim czempionacie nie wystartuje z wiadomym przyczyn najstarszy z podopiecznych Matei, 24-letni Krzysztof Miętus, który stawia sobie inne cele. – Przede wszystkim chciałbym pokazać się z dobrej strony w Pucharze Kontynentalnym i dzięki temu dostać niejedną szanse startu w Pucharze Świata – przyznaje. Przypomnijmy, że starszy z braci Miętusów ma już na swoim koncie całkiem udane pucharowe starty (m.in. 11. miejsce w Klingenthal w 2013 r.).

Po trwającej od wielu miesięcy obniżce formy zawodnik z Dzianisza zdaje się powracać do lepszej dyspozycji. – Rzeczywiście, obecnie skacze mi się bardzo fajnie i mam pozytywne odczucia. Widać, że cierpliwość i praca wykonana w lecie zaczynają przynosić efekty. Natomiast jeśli chodzi o pozycję w kadrze C, to szczerze mówiąc, nie wiem, jak prezentują się koledzy, ponieważ skupiam się na swoich skokach, które oczywiście wymagają ciągłej poprawy i stabilizacji – przyznał.

DSC 0181 - Mateja o przygotowaniach kadry C, Miętus: "Cierpliwość zaczyna przynosić efekty"
Krzysztof Miętus, fot. Bartosz Leja

Oczywiście, tęsknię za Pucharem Świata, wiadomo, że każdy chce startować w takich zawodach. Jedyne, co mi zostaje, to ciężką pracą i wynikami znowu się tam pojawić. Na pewno, przez te wszystkie lata zebrałem swoje doświadczenia, które teraz mogę i będę starał się wykorzystywać – zapewnia Miętus, który w swoim dorobku ma także dwa podia PŚ wywalczone z kolegami w konkursach drużynowych w Zakopanem i Lahti w 2013 roku.

Okazuje się, że drogą do powrotu do lepszej formy może być dobra atmosfera w kadrze C, w której reprezentant klubu AZS Zakopane jest najbardziej doświadczonym zawodnikiem. – Współpraca układa się wzorowo. Wcześniej miałem już okazję pracować z trenerem Robertem Mateją, także znamy się bardzo dobrze. Zresztą tak samo jeśli chodzi o cały sztab. Atmosfera jest bardzo przyjazna i choc jestem najstarszy, mam bardzo dobry kontakt ze wszystkimi kolegami – podsumował Miętus.

 

rozmawiał Bartosz Leja

 

Dodaj komentarz