You are currently viewing Siedmiu Polaków na PK w Renie, Jakub Wolny w składzie
Trener Maciej Maciusiak (fot. Bartosz Leja)

Siedmiu Polaków na PK w Renie, Jakub Wolny w składzie

DSC 0038 - Siedmiu Polaków na PK w Renie, Jakub Wolny w składzieTegoroczny Puchar Świata rozkręcił się na dobre, natomiast w czasie najbliższego weekendu w norweskiej Renie rozpocznie się cyklu Pucharu Kontynentalnego. Trener kadry B, Maciej Maciusiak, postanowił zabrać na te zawody siedmiu biało-czerwonych, wśród których będą m.in. Aleksander Zniszczoł, a także powracający do międzynarodowej rywalizacji Jakub Wolny.

 

W dniach 11-13 grudnia na Renabakkene zaprezentuje się siedmiu polskich skoczków. Decyzją sztabu szkoleniowego kadry B będą to:

  • Aleksander Zniszczoł, kadra A
  • Jakub Wolny, kadra B
  • Bartłomiej Kłusek, kadra B
  • Andrzej Stękała, kadra B
  • Krzysztof Biegun, kadra B
  • Krzysztof Miętus, kadra C
  • Stanisław Biela, trenujący poza kadrami
DSC 0165 - Siedmiu Polaków na PK w Renie, Jakub Wolny w składzie
Jakub Wolny podczas treningu na Wielkiej Krokwi, fot. Bartosz Leja

Najbardziej pozytywnym aspektem powyższych nominacji jest powrót Jakuba Wolnego do międzynarodowych konkursów. Przypomnijmy, że w październiku zeszłego roku reprezentant klubu LKS Klimczok Bystra nabawił się poważnej kontuzji kolana podczas upadku na skoczni w Klingenthal. Późniejsza operacja, rehabilitacja i powrót do zdrowia kosztowały utalentowanego skoczka sporo sił. Początkowe próby powrotu na skocznię były nieudane, jednak teraz, jak sam zapewnia, po kontuzji nie ma śladu.

Poza nim w składzie znaleźli się także oczywiście pozostali zawodnicy Maciusiaka, którzy nie skaczą w Pucharze Świata - Kłusek, Biegun i bardzo dobrze spisujący się w ostatnich treningach w Zakopanem Stękała. Skład uzupełniają: podopieczny Łukasza Kruczka, Aleksander Zniszczoł, a także Stanisław Biela trenujący indywidualnie, poza kadrą, z Danielem Bachledą.

Nasi reprezentanci mają jeszcze przed sobą wtorkowy trening na zakopiańskiej Wielkiej Krokwi, a w środę planowany jest już wylot do Norwegii. Rywalizacja w Renie rozpocznie się już w piątek, kiedy zawodnicy zainaugurują sezon Pucharu Kontynentalnego na skoczni normalnej (HS-111). Na weekend zmagania przeniosą się już na większy obiekt (HS-139).

 

źródło: pzn.pl

 

Dodaj komentarz