You are currently viewing Bez zmian w polskiej kadrze na PŚ w Niżnym Tagilu

Bez zmian w polskiej kadrze na PŚ w Niżnym Tagilu

Kruczek Lukasz trening.Zakopane.12.2015 fot.Bartosz.Leja  - Bez zmian w polskiej kadrze na PŚ w Niżnym TagiluPo dzisiejszej sesji treningowej na zakopiańskiej Wielkiej Krokwi trener Łukasz Kruczek podjął decyzję dotyczącą składu biało-czerwonych na kolejne konkursy Pucharu Świata, które już w ten weekend zagoszczą w rosyjskim Niżnym Tagilu. Na obiekcie HS-134 u naszych sąsiadów zaprezentuje się ta sama siódemka skoczków, których oglądaliśmy w Lillehammer.

 

8H7A2810 - Bez zmian w polskiej kadrze na PŚ w Niżnym Tagilu
Jan Ziobro, fot. Julia Piątkowska

Nie najlepszy występ w Norwegii, zwłaszcza w niedzielnym konkursie, spowodował, ze polscy skoczkowie pod opieką Łukasza Kruczka znów pojawili się na zakopiańskiej Wielkiej Krokwi, by szlifować formę przed kolejnym przystankiem Pucharu Świata w Niżnym Tagilu. Po porannej sesji treningowej Łukasz Kruczek wytypowal skoczków, którzy zaliczą kolejny występ w Pucharze Świata. Ponieważ wielu polskich kadrowiczów uda się do Norwegii na zawody Pucharu Kontynentalnego i FIS Cup, w Pucharze Świata nie nastąpią żadne zmiany. Tym samym w Rosji zobaczymy czterech skoczków kadry A i trzech podopiecznych Macieja Maciusiaka. Będą to: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Jan Ziobro, Klemensa Murańka, Stefan Hula, Dawid Kubacki i Maciej Kot.

8H7A2993 - Bez zmian w polskiej kadrze na PŚ w Niżnym Tagilu
Kamil Stoch, fot. Julia Piątkowska

Obecnie w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata najwyżej z Polaków znajduje się Kamil Stoch (20. miejsce), który w Niżnym Tagilu będzie skakał po raz pierwszy, ponieważ w zeszłym roku nie miał takiej szansy ze względu na kontuzję. Dwie lokaty niżej plasuje się Stefan Hula, a punkty zdobywali jeszcze Maciej Kot i Klemens Murańka. W Rosji kadrowicze Kruczka i Maciusiaka będą mieli szansę na powiększenie swojego dorobku i poprawienie miejsc w klasyfikacji generalnej. 

 

źródło: pzn.pl / informacja własna

 

Dodaj komentarz