You are currently viewing Niemcy gotowi na Niżny Tagił, Schuster: „Jedziemy z pewnością siebie”

Niemcy gotowi na Niżny Tagił, Schuster: „Jedziemy z pewnością siebie”

Niemcy Schuster WC.Planica.2015 Puchar.Narodow fot.J.Piatkowska - Niemcy gotowi na Niżny Tagił, Schuster: "Jedziemy z pewnością siebie"Sześciu niemieckich skoczków weźmie udział w zawodach Pucharu Świata w Niżnym Tagilu. W składzie drużyny Wernera Schustera znalazł się oczywiście lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Severin Freund, który w Rosji triumfował także rok temu. – Jedziemy do Niżnego Tagilu z pewnością siebie i żółtą koszulką – mówi szkoleniowiec.

 

W zawodach w Niżnym Tagilu zaprezentuje się sześciu niemieckich skoczków. W tym gronie są:

  • Severin Freund (1. miejsce w PŚ 2015/16),
  • Richard Freitag (7. miejsce w PŚ 2015/16),
  • Andreas Wellinger (9. miejsce w PŚ 2015/16),
  • Marinus Kraus (15. miejsce w PŚ 2015/16),
  • Andreas Wank (23. miejsce w PŚ 2015/16),
  • Stephan Leyhe (26. miejsce w PŚ 2015/16).
Freund Severin PS.Klingenthal.2015 fot.Julia .Piatkowska 300x200 - Niemcy gotowi na Niżny Tagił, Schuster: "Jedziemy z pewnością siebie"
Severin Freund, fot. Julia Piątkowska

Intensywne podróże w połączeniu z konkursami na kilku skoczniach w ciągu ostatnich kilku tygodni był testem na stres dla wszystkich zawodników. Nasz zespół poradził sobie z tą sytuacją wspaniale. Pokazują to nasze najlepsze wyniki. Jedziemy do Niżnego Tagilu z pewnością siebie i żółtą koszulką – powiedział trener Werner Schuster i dodał: – Dojazd do Tagilu jest nieco uciążliwy, ale wspomnienia zeszłorocznego zwycięstwa Severina Freunda i entuzjazm kibiców motywują nas do tych zawodów.

Dodajmy, że w dotychczas rozegranych konkursach wspomniany Freund prezentował się znakomicie. Podczas inauguracji w Klingenthal zajął trzecie miejsce, a w Lillehammer wygrał oraz był piąty, dzięki czemu jest liderem klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Na skoczni w Niżnym Tagilu po raz pierwszy poskacze natomiast Andreas Wellinger. Utalentowany zawodnik jest bardzo pozytywnie nastawiony do nadchodzącej rywalizacji w Rosji. – Jestem ciekawy jak będzie mi się skakało na nowym dla mnie obiekcie. Moim celem jest bazowanie na poziomie, który prezentowałem w Lillehammer. Aktualnie czuję dobre dopasowanie i mam nadzieję, że będziemy mogli oddać kilka skoków podczas weekendu w Rosji – przyznał 20-latek.

 

źródło: DSV

 

Dodaj komentarz