You are currently viewing Zmiany w austriackiej kadrze na Niżny Tagił

Zmiany w austriackiej kadrze na Niżny Tagił

Kofler Andreas J.Piatkowska - Zmiany w austriackiej kadrze na Niżny TagiłTrener Heinz Kuttin ogłosił skład austriackiej kadry na kolejne zmagania w Pucharze Świata 2015/2016. W Niżnym Tagilu gdzie teraz zostaną rozegrane dwa nocne konkursy na skoczni HS 134 kompleksu Tramplin Stork pojawi się pięciu Austriaków. Kto znalazł się w tym składzie, a kogo zabraknie w rosyjskich zawodach?

Na dwa dni przed rywalizacją w Niżnym Tagilu, Heinz Kuttin, ogłosił nazwiska skoczków, którzy będą się zmagać w Pucharze Świata. Pięciu szczęśliwców to:

  • Stefan Kraft
  • Michael Hayboeck
  • Manuel Poppinger
  • Manuel Fettner
  • Markus Schiffner

Andreas Kofler i Gregor Schlierenzauer nie pojawią się w Rosji. Obaj w tym sezonie nie prezentują jeszcze dobrej dyspozycji, Kofler jedynie w inauguracyjnych zawodach w Klingenthal zdobył jeden punkt (w pozostałych nie kwalifikował się do drugiej serii). Popularny Schlieri zajmował miejsca 14, 17 i 20. Andreas Kofler pozostał w Lillehammer gdzie szlifował formę – po wstępnych ustaleniach pojawi się w zawodach w szwajcarskim Engelbergu. Natomiast powrót Schlierenzauera nie jest jeszcze znany, zawodnik pragnie nabrać sił.

– Muszę nabrać pewnego dystansu z powodu zmęczenia jakie teraz odczuwam. Chcę odzyskać energię i radość. Na razie nie mogę powiedzieć gdzie i kiedy wystartuję, to jest właśnie kwestia którą teraz będę starał się rozwiązać. Turniej Czterech Skoczni pozostaje celem, ale droga do niego nie jest prosta. W celu powrotu do miejsca w którym byłem przez lata przez ostatnie miesiące robiłem prawie wszystko, ciężko pracowałem na treningach, ale po prostu nie mogę daleko skakać. Takie są fakty, więc teraz muszę zwolnić i pójść w innym kierunku. – informuje Austriak.

Trener Kuttin akceptuje zdanie swoich skoczków: – Omówiłem decyzje z Gregorem i w pełni go popieram. Jeżeli zawodnik czuje się dobrze, wtedy przychodzą sukcesy. Gregor ma takie umiejętności mentalne, że pozwolą mu wyjść z tej sytuacji. Dla Andreasa celem jest ustabilizowanie skoków, do dyspozycji ma treningi w Lillehammer. Mam nadzieję, że pozwolą mu one odzyskać właściwą dyspozycję, którą pokaże w kolejnych konkursach.

Program Pucharu Świata w Niżnym Tagilu.

Źródło: fis-ski.co

Dodaj komentarz