You are currently viewing FIS Cup Notodden: Queck i Zupancic prowadzą, Kantyka o krok od podium

FIS Cup Notodden: Queck i Zupancic prowadzą, Kantyka o krok od podium

Queck Danny K.Sluzewska - FIS Cup Notodden: Queck i Zupancic prowadzą, Kantyka o krok od podiumPo pierwszej serii konkursu FIS Cup na Tveianbakken (HS-100) w Notodden na prowadzeniu znajduje się ex aequo dwóch skoczków – Niemiec Danny Queck oraz Słoweniec Miran Zupancic. Obaj odskoczyli na kilka punktów swoim rywalom. Zaledwie pół punktu do trzeciej lokaty traci natomiast Przemysław Kantyka. Trwa seria finałowa.

 
Kantyka Przemyslaw imitacja.szczyrk fot.Katarzyna.Sluzewska 300x200 - FIS Cup Notodden: Queck i Zupancic prowadzą, Kantyka o krok od podium
Przemysław Kantyka, fot. Katarzyna Służewska

Prowadzący po pierwszej rundzie Queck i Zupancic uzyskali taką samą odległość (96,0 m) i identyczne noty za styl. Na trzecim miejscu ze stratą 5,5 punktu do liderów plasuje się reprezentant Austrii, Thomas Hofer (94,0 m). Czwartą lokatę zajmuje natomiast najwyżej sklasyfikowany Polak, Przemysław Kantyka (94,0 m), który do podium traci zaledwie pół punktu. Piąte miejsce dzielą z kolei Fin Niko Kytoesaho (93,5 m) oraz najlepszy z Norwegów, Robin Pedersen (93,0 m).

Do finałowej serii konkursowej poza Kantyką, zdołało awansować jeszcze trzech podopiecznych trenera Roberta Matei. Krzysztof Leja jest aktualnie 13. (92,0 m), Adam Ruda 20. (92,0 m), a Łukasz Podżorski 26. (89,0 m). Podobnie jak w dniu wczorajszym awansu do drugiej serii nie wywalczył Dawid Jarząbek (85,5 m / 44. miejsce).

Pełne wyniki pierwszej serii konkursowej >>

Zobacz też wyniki serii próbnej >>

 

informacja własna / ewoxx.com

 

 

Dodaj komentarz