You are currently viewing PK Rena: Stękała triumfuje w serii próbnej, trzech Polaków w dziesiątce

PK Rena: Stękała triumfuje w serii próbnej, trzech Polaków w dziesiątce

8H7A6138 - PK Rena: Stękała triumfuje w serii próbnej, trzech Polaków w dziesiątceAndrzej Stękała okazał się bezkonkurencyjny w poprzedzającej pierwszy w tym sezonie konkurs Pucharu Kontynentalnego w norweskiej Renie (HS-111). Do zajęcia pierwszego miejsca Polakowi wystarczył skok na 107. metr. Kroku dorównali mu jeszcze dwaj koledzy – 4. Krzysztof Miętus i 9. Bartłomiej Kłusek. Na 19.40 zaplanowano początek pierwszej serii.

 

Stękała uzyskał 107 metrów, skacząc z 8. platformy najazdowej, dzięki czemu z notą 96.9 triumfował w serii treningowej. Drugie miejsce przypadło Markusowi Eisenbichlerowi, który wylądował jednak 4 metry bliżej od Polaka i stracił do niego 4.6 punktu. Identyczną odległośc uzyskał trzeci Tilen Bartol.

W czołowej dziesiątce oprócz Stękały znaleźli się 4. Krzysztof Miętus (103 metry / 8. belka) i 9. Bartlomiej kłusek (106,5 metra / 8. belka). Słabiej spisali się pozostali biało-czerwoni, którzy zajęli lokaty w czartej dziesiątce – najwyżej z nich znalazł się 31. Aleksander Zniszczoł (94 metry / 8. belka), 33. był Stanisław Biela (92,5 metra / 8. belka), a 38. Krzysztof Biegun (96,5 metra / 8. belka). Znakomitą odległością popisał sie powracający do rywalizacji po kontuzji Jakub Wolny, który uzyskał 106 metrów. Zajął jednak odległą, 36. lokatę, ze względu na to, że startował z wyższej, 14. platformy najazdowej.

 

Pełne wyniki >>

W Renie o 19.40 rozpocznie się pierwsza seria konkursowa. Wyniki będziecie mogli znaleźć na SkokiPolska.pl. 

 

informacja własna

 

Dodaj komentarz