You are currently viewing PK Rena: Norweg na czele, Stękała szósty na półmetku
Andrzej Stękała (fot. Bartosz Leja)

PK Rena: Norweg na czele, Stękała szósty na półmetku

Stękała 3 BL - PK Rena: Norweg na czele, Stękała szósty na półmetkuNorweg Halvor Egner Granerud znajduje się na prowadzeniu na półmetku zmagań w Pucharze Kontynentalnym w Renie. Za nim plasują się Andraz Pograjc i Mackenzie Boyd-Clowes. Wśród Polaków ponownie najlepiej zapreznentował się Andrzej Stękała, który uzyskał 132 metry – odległośc ta daje mu 6. miejsce. Do finału awansowało jeszcze 2 biało-czerwonych.

 

Halvor Egner Granerud CoC.Wisla .2015 fot.Julia .Piatkowska 300x199 - PK Rena: Norweg na czele, Stękała szósty na półmetku
Halvor Egner Granerud, fot. julia Piątkowska


Prowadzący w klasyfikacji generalnej Granerud zdaje się zmierzać po kolejny triumf, tym razem na dużej skoczni. W swojej próbie wręcz znokautował konkurencję, lądując na 139. metrze. Nikt nie zdołał zbliżyć się do jego rezultatu, a drugi obecnie Pograjc uzyskał 131,5 metra. Trzy metry bliżej lądował Mackenzie Boyd-Cloes, uzupełniając tym samym wirtualne podium. 

W czołowej szóstce znajdują się ponadto kolejny Słoweniec, Tomaz Naglic, Niemiec Pius Paschke i Polak, Andrzej Stękała. 20-latek zdołał doskoczyć do 132. metra, jednak do lidera traci 7.5 punktu. Za jego plecami plasują się: 7. Tilen Bartol (130,5 m), 8. Karl Geiger (134,0 m), 9. Espen Roee (128,0 m) i 10. Michael Nemayer (128,0 m). 

W finale pojawiło się jeszcze dwóch innych Polaków: 16. Jakub Wolny (125,5 metra) i 22. Bartłomiej Kłusek (124,5 m). W ich ślady nie poszli niestety pozostali. Podopieczny Łukasza Kruczka, Aleksander Znisczoł, zajął 33. miejsce po skoku na 118,5 metra. Dwa metry bliżej lądował członek kadry juniorów, Krzysztof Miętus, co dało mu 36. pozycję. 10 lokat niżej znalazł się Krzysztof Biegun (118,0 metrów), który w Renie nie zdobył żadnego punktu. Puste konto ma też trenujący poza kadrami Stanisław Biela, który został zdyskwalifikowany po skoku w 1. serii (117,5 metra) za nieprzepisowy kombinezon.  W Renie trwa seria finałowa.

Pełne wyniki pierwszej serii >>

 

źródlo: informacja własna / ewoxx.com

 

Dodaj komentarz