You are currently viewing Znamy polski skład na Engelberg, jest zmiana!

Znamy polski skład na Engelberg, jest zmiana!

Stekala Andrzej MP.Wisla .2014 fot.Julia .Piatkowska - Znamy polski skład na Engelberg, jest zmiana!Choć kolejny przystanek Pucharu Świata dopiero w weekend i wydawało się, że z nominacjami Łukasz Kruczek poczeka do planowanego na środę treningu w Zakopanem, to jednak już dziś wiemy, kto pojawi się w Engebergu. Polscy trenerzy zdecydowali się na zmianę – w PŚ zadebiutuje Andrzej Stękała, który udanie prezentował się w Renie. Kogo zastapi? O tym poniżej.

 

Ziobro Janek fot.Katarzyna.Sluzewska 300x199 - Znamy polski skład na Engelberg, jest zmiana!
Jan Ziobro, fot. Katarzyna Służewska

Niżny Tagił, o gorzko-słodkim smaku (jednak z przewagą tego drugiego) to już przeszłośc. Teraz czas na kolejne wyzwania. Takim dla 20-letniego Stękały będzie pierwszy start w Pucharze Świata, który zaliczy w szwajcarskim Engelbergu, dla Polaków bardzo szczęśliwym. Na taką nagrodę zasłużył solidnymi występami w Pucharze Kontynentalnym w Renie, gdzie zajął 1. i 2. miejsce, a gdyby nie pechowa dyskwalifikacja, to pewnie przewodziłby klasyfikacji generalnej. W Pucharze Świata zastąpi słabo dysponowanego w Niżnym Tagilu Jana Ziobrę. Skoczek ze Spytkowic pojedzie z kolei walczyć o kwoty startowe do Rovaniemi, gdzie przeniosą się rozgrywki drugiej rangi skocznych zawodów.

 

Skład Polski na PŚ w Engelbergu: 

  • Kamil Stoch
  • Piotr Żyła
  • Klemens Murańka
  • Maciej Kot
  • Dawid Kubacki
  • Andrzej Stękała
  • Stefan Hula

Jak wszyscy dobrze pamiętamy, w 2013 roku Polacy zdominowali zawody na Gross-Titlis w iście mistrzowskim stylu. Pierwszego dnia rywalizacji triumfował Jan Ziobro, wyprzedzając Kamila Stocha, który zajął drugą lokatę, a w niedzielę to skoczek z Zębu znalazł się na szczycie. Na podium po raz kolejny towarzyszyl mu jednak Ziobro, który awansował na 3. miejsce, mimo tego, że na półmetku zajmował 11. pozycję. Niestety, tym razem 24-latek nie będzie miał okazji do powtórzenia rewelacyjnych rezultatów sprzed dwóch lat. Liczymy jednak, że zastąpi go młodszy kolega, zdobywając tym samym cenne doświadczenie. Kto wie, może dla Stękały znajdzie się i miejsce w kadze na Turniej Czterech Skoczni?

 

źródło: Anna Karczewska, PZN / informacja własna

 

Dodaj komentarz