You are currently viewing Peter Prevc: „Lepsze skoki są prawie niemożliwe, ale nie zawsze mogę być pierwszy”

Peter Prevc: „Lepsze skoki są prawie niemożliwe, ale nie zawsze mogę być pierwszy”

10928987 675311072577201 7629798320925337239 n - Peter Prevc: "Lepsze skoki są prawie niemożliwe, ale nie zawsze mogę być pierwszy"Choć na samym początku sezonu brylował Severin Freund, Niemiec chwilowo obniżył loty, a z szansy na zwycięstwa w najlepszy z możliwych sposobów skorzystał Peter Prevc, wyjeżdżając z Engelbergu z dwoma kolejnymi triumfami na koncie. W niedzielę ustanowił nowy rekord Gross-Titlis Schanze i jak sam przyznaje, trudno o lepsze skoki.

 

Prevc Peter WC.Planica.2015 fot.Julia .Piatkowska 300x200 - Peter Prevc: "Lepsze skoki są prawie niemożliwe, ale nie zawsze mogę być pierwszy"
Peter Prevc, fot. Julia Piątkowska

23-letni Słoweniec, którzy w ostatnich sezonach ciągle znajdował się w cieniu albo Severina Freunda, albo Kamila Stocha, teraz wyrasta na wielką gwiazdę i jeszcze większego faworyta do przełamania austriackiej passy w Turnieju Czterech Skoczni. Do roli tej wywindowały go dwa przekonujące zwycięstwa odniesione w Engelbergu. Skoki na 138,5 metra oraz rekordowy na 142 metry dały olbrzymią, niemal 20-punktową przewagę nad drugim dziś Michaelem Hayboeckiem. Sam Prevc nie kryje zadowolenia ze swojej formy. – Oddałem dwa fantastyczne skoki i mam wrażenie, że oddanie lepszych byłoby prawie niemożliwe – przyznał po konkursie, zwracając jednak uwagę, że inni też są głodni zwycięstw. – Każdy konkurs to oddzielna historia, a ja zdaję sobie sprawę nie tylko z oczekiwań kibiców, ale też z tego, że nie zawsze mogę być piewszy. Muszę wykonywać swoją pracę krok po kroku – komentował już 9-krotny triumfator zawodów zaliczanych do cyklu Pucharu Świata.

Janus Goran LGP.Wisla .2015 fot.Bartosz.Leja  300x200 - Peter Prevc: "Lepsze skoki są prawie niemożliwe, ale nie zawsze mogę być pierwszy"
Goran Janus, fot. Bartosz Leja

Młodszy brat tym razem nie potowarzyszył Peterowi na podium, ale zajął wyspkie, 5. miejsce, wyprzedzając samego Severina Freunda. Nie krył radości nie tylko ze swoich skoków, ale i wyczynu brata i szczerze mu gratulował. Z kolei Goran Janus ma świadomość, że aby myśleć o końcowym sukcesie, należy utrzymać obecną formę przez długi czas. – Przed nami jeszcze wiele konkursów, ważne jest, by walczyć w każdym z nich – zaznaczył szkoleniowiec z Lublany. 

Teraz większość skoczków czeka 8 dni przerwy, zanim powrócą do rywalizacji na najwyższym poziomie. Dla Słoweńców nie będzie to jednak tylko czas odpoczynku – już w środę na Bloudkovej Velikance (HS-139) w Planicy odbędą się krajowe mistrzostwa, a dzień wcześniej słoweńska kadra będzie trenowała na obiektach należących do odnowionego kompleksu Planica Nordic Center.

 

źródło; siol.net / rtvslo.si

 

Dodaj komentarz