You are currently viewing PK Rovaniemi: Pierwsza wygrana Siegela, Kłusek w czołowej „10”

PK Rovaniemi: Pierwsza wygrana Siegela, Kłusek w czołowej „10”

Geiger Siegel Bartol CoC Rovaniemi 2015 fot.Heikki.Karjalainen - PK Rovaniemi: Pierwsza wygrana Siegela, Kłusek w czołowej "10"Również drugi dzień rywalizacji w ramach Pucharu Kontynentalnego w fińskim Rovaniemi zdominowali reprezentanci Niemiec. Triumfował po raz pierwszy w karierze 20-letni David Siegel, a drugie miejsce zajął wczorajszy triumfator, Karl Geiger. Do czołowej dziesiątki wskoczył Bartłomiej Kłusek, który ponownie był najlepszym z Polaków.

Siegel David CoC.Rovaniemi.2015 fot.Heikki Karjalainen 300x200 - PK Rovaniemi: Pierwsza wygrana Siegela, Kłusek w czołowej "10"
Zwycięzca konkursu – David Siegel, fot. Heikki Karjalainen

David Siegel po pierwszej serii plasował się na trzeciej lokacie ze skokiem na 95,5 metra. W finałowej serii do swojej próby dorzucił jeszcze 1,5 metra (97,0 m) i to wystarczyło do odniesienia pierwszego zwycięstwa Niemca w Pucharze Kontynentalnym w karierze. Na drugiej lokacie po awansie z piątej, wylądował kolejny zawodnik zza naszej zachodniej granicy, wczorajszy zwycięzca – Karl Geiger (94,0 / 94,5 m), który wskoczył też do czołowej trójki klasyfikacji generalnej cyklu. Trzecie miejsce w dzisiejszym konkursie zajął Słoweniec Tilen Bartol (95,0 / 94,5 m), który utrzymał żółtą koszulkę lidera PK.

Dwie lokaty tuż za podium zajęli norwescy skoczkowie, którzy wczoraj plasowali się kilka lokat wyżej – liderujący na półmetku zmagań Halvor Enger Granerud (95,5 / 92,0 m) i Fredrik Bjerkeengen (94,0 / 92,0 m). Za nimi uplasowali się kolejni reprezentanci Niemiec – Pius Paschke oraz doświadczony Michael Neumayer.

klusek bartlomiej b.leja 300x200 - PK Rovaniemi: Pierwsza wygrana Siegela, Kłusek w czołowej "10"
Bartłomiej Kłusek, fot. Bartosz Leja

Na 8. pozycji zmagania zakończył najlepszy z polskich zawodników – Bartłomiej Kłusek (91,0 / 97,5 m), który po świetnym finałowym skoku zaliczył awans o 8 pozycji. Kolejny dobry występ zaliczył także Jakub Wolny (92,5 / 94,5 m; 11. miejsce). Ponadto pucharowe punkty zdobyli: Stanisław Biela (90,5 / 94,0 m; 25. miejsce), dziewiąty po pierwszej serii Krzysztof Miętus (92,5 / 87,5 m; 26. miejsce) oraz Aleksander Zniszczoł (89,0 / 90,5 m; 28. miejsce). Sztuka awansu do finału nie udała się Krzysztofowi Biegunowi (87,0 m / 36. miejsce) i Andrzejowi Zapotocznemu (79,0 m / 46. miejsce).

Za nieprzepisowy kombinezon zdyskwalifikowany został reprezentant Czech, Frantisek Holik. Na starcie nie pojawił się zgłoszony do zawodów Estończyk Siim-Tanel Sammelselg.

W klasyfikacji generalnej PK 2015/2016 prowadzi Bartol (346 pkt), drugi jest Granerud (310 pkt), a trzeci Geiger (305 pkt). Najwyżej sklasyfikowanym Polakiem wciąż jest nieobecny w Finlandii Stękała (180 pkt).