You are currently viewing Co się dzieje ze Schlierenzauerem? Występ Austriaka w TCS niepewny

Co się dzieje ze Schlierenzauerem? Występ Austriaka w TCS niepewny

gregor schlierenzauer Falun fot.jpiatkowska - Co się dzieje ze Schlierenzauerem? Występ Austriaka w TCS niepewnyAbsencja Gregora Schlierenzauera w ostatnich pucharowych zawodach w Niżnym Tagilu oraz Engelbergu wzbudziła niepokój narciarskiego świata. Jak się okazuje sporym znakiem zapytania jest zarówno jego sportowa dyspozycja, udział w Turnieju Czterech Skoczni, jak i stan zdrowia. Decyzje dotyczące sportowej przyszłości Austriaka zapadną niebawem.

 

Jeszcze przed sezonem zimowym sporo mówiło się o powrocie fenomenalnego austriackiego skoczka na narciarski szczyt. Dobrym prognostykiem był triumf w finałowych zawodach Letniej Grand Prix w Hinzenbach. Początek zimy był jednak drastycznym zderzeniem z rzeczywistością. Schlierenzauer w Klingenthal i Lillehammer zajmował lokaty dalekie od czołówki (17., 14. i 20.). W związku z tym zdecydował się na przerwę w pucharowych startach odpuszczając wyjazdy do Kuusamo, Niżnego Tagilu i Engelbergu.

schlierenzauer gregor lot s.piwowar 300x200 - Co się dzieje ze Schlierenzauerem? Występ Austriaka w TCS niepewny
Gregor Schlierenzauer, fot. Stefan Piwowar

Teraz pojawiają się informacje, mówiące, że nie jest pewny występ utytułowanego 25-latka w Turnieju Czterech Skoczni, niewiadomą jest też stan zdrowia Tyrolczyka. Według wieści, które docierają z narciarskiego środowiska w Austrii, Schlierenzauer ma problemy w ponownym odnalezieniu radości ze skakania, a nawet może czuć sportowe wypalenie.

Trener Heinz Kuttin zapytany o kolejne możliwe starty podopiecznego i sportową przyszłość, w wywiadzie dla kleinezeitung.at, wyznał: - Ja tego nie wiem, Gregor także. On teraz odpoczywa, a decyzję zostawiam jemu samemu. Pojawiają się informacje, że poddaje się on leczeniu. Mam nadzieję, że odnajdzie swoją wewnętrzną równowagę i radość ze skoków, kiedy tylko dowie się, że wciąż jest dobry w skokach narciarskich.

Tajemniczą kwestię problemów zdrowotnych rozwiewa z kolei rzecznik prasowy austriackiej kadry, Florian Kotlaba. Po badaniach krwi, które na własną prośbę przeszedł popularny Schlieri, Kotlaba powiedział: - Według mojej wiedzy, nic nie zostało znalezione.

schlieri innsbruck fot jp 300x200 - Co się dzieje ze Schlierenzauerem? Występ Austriaka w TCS niepewny
Gregor Schlierenzauer, fot. Julia Piątkowska

O nietypowej sytuacji światowej gwiazdy skoków narciarskich wypowiedział się także były austriacki skoczek, a obecnie działacz i ekspert, Ernst Vettori. - W skokach narciarskich bardzo ważnym czynnikiem jest to, aby chciało się to robić, bo jest to bardzo niebezpieczny sport. Brak przyjemności w skakaniu przeszkadza - przyznał i dodał: - Gregor Schlierenzauer twierdzi, że chce skakać tylko wśród najlepszej trójki.

Wątpliwości kolegi z drużyny po części zdaje się rozumieć były skoczek, Thomas Morgenstern. - Jeśli osiągnęło się sukces, a później nagle długo go nie ma, próbujesz walczyć bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Kiedy jednak dostajesz lanie ze wszystkich stron, na dłuższą metę jest to bardzo trudne. Sam miałem dwa lata temu problemy i wtedy musiałem zrobić sobie przerwę, byłem wypalony - mówi.

Miejmy nadzieję, że już niebawem znów będziemy mogli zobaczyć znakomitego austriackiego skoczka w międzynarodowej rywalizacji. Decyzja dotycząca jego startu w zawodach Turnieju Czterech Skoczni w Oberstdorfie ma zostać podjęta 27 grudnia.

 

źródło: kleinezeitung.at

 

 

Dodaj komentarz