You are currently viewing Czterech Rosjan z nominacją na Turniej Czterech Skoczni, nie ma Vassilieva

Czterech Rosjan z nominacją na Turniej Czterech Skoczni, nie ma Vassilieva

Hazetdinov Ilmir WC.Innsbruck.2014 fot.Julia .Piatkowska - Czterech Rosjan z nominacją na Turniej Czterech Skoczni, nie ma VassilievaCzwarty period zimowego sezonu Pucharu Świata rozpocznie konkurs w niemieckim Oberstdorfie. Jednocześnie na Schattenbergschanze skoczkowie zainaugurują 64. Turniej Czterech Skoczni. Dzisiaj poznaliśmy czteroosobowy skład reprezentacji Rosji na te zawody. Niestety w gronie nominowanych nie znalazło się miejsce dla Dimitrija Vassilieva.

 

W rozpoczynającym się 28 grudnia niemiecko-austriackim turnieju weźmie udział czterech rosyjskich skoczków. W tym gronie znaleźli się:

  • Ilmir Hazetdinov (43. miejsce w PŚ 2015/16),
  • Evgeniy Klimov (43. miejsce w PŚ 2015/16),
  • Denis Kornilov (nieklasyfikowany),
  • Vladislav Boyarintsev (nieklasyfikowany).
dsc05893 300x201 - Czterech Rosjan z nominacją na Turniej Czterech Skoczni, nie ma Vassilieva
Dimitry Vassiliev, fot. Bartosz Leja

Jak zapewnił jeden ze szkoleniowców ekipy Sbornej, Giennadij Chizov, pod względem sportowym jest to aktualnie najmocniejszy rosyjski kwartet. – Mamy nadzieję, że dwóch naszych skoczków będzie w stanie wejść do czołowej trzydziestki na końcu Turnieju Czterech Skoczni. Na poszczególnych etapach każdy z tej czwórki jest w stanie dostać się do najlepszej „30”. Będziemy szczęśliwi, jeśli w pewnym momencie chłopcy osiągną miejsca 10-15 – powiedział trener.

Po zawodach w Niżnym Tagilu, drobne problemy związane z urazem miał Mikhail Maksimochkin, jednak już niebawem powróci on do rywalizacji, na początek w Pucharze Kontynentalnym. Po niemiecko-austriackim tournée powinien już osiągnąć na tyle stabilny poziom, aby móc powrócić do zmagań w Pucharze Świata.

Po kłopotach zdrowotnych na skocznię powróci także Dimitry Vassiliev. Doświadczony skoczek z Ufy nie dostał jednak szansy startu w TCS. Pierwsze treningowe skoki po dłuższej przerwie odda 5 stycznia. Dopiero po nich będzie mógł wziąć udział w pierwszych dla siebie zawodach Pucharu Świata w tym sezonie.

Pełny terminarz TCS 2015/16 (zawody w Oberstdorfie, Ga-Pa, Innsbrucku i Bischofshofen) jest dostępny tutaj >>

 

źródło: team-russia2014.ru

 

Dodaj komentarz