You are currently viewing Świąteczny konkurs Mistrzostw Polski odwołany!
Skocznia im. Adama Małysza w Wiśle (fot. Alicja Kosman / PZN)

Świąteczny konkurs Mistrzostw Polski odwołany!

Wisla Malinka fot.Alicja.Kosman - Świąteczny konkurs Mistrzostw Polski odwołany!Śląsko-Beskidzki Związek Narciarski, organizator Mistrzostw Polski Seniorów w skokach narciarskich w Wiśle przekazał dziś do Polskiego Związku Narciarskiego oficjalną informację o odwołaniu imprezy, która miała się odbyć w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia (26 grudnia 2015 r.) na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince (HS-134).

 

Mistrzostwa Polski zostały odwołane z przyczyn niezależnych od organizatora – wysokich temperatur w Beskidach i braku śniegu. – U nas w Wiśle panuje wiosna. Wykorzystaliśmy każdą chwilę mrozu, aby naśnieżyć skocznię dzięki nowoczesnym armatkom firmy Supersnow – mówił Prezes ŚBZB, Andrzej Wąsowicz, na konferencji przed Pucharami Świata w Wiśle i Zakopanem. Zaledwie kilka mroźnych nocy na przestrzeni ostatniego miesiąca niestety nie wystarczyło, aby przygotować obiekt im. Adama Małysza do konkursu świątecznego.

Dodajmy, że w ostatnich dniach wykluczono także pomysł rozegrania krajowego czempionatu na lepiej przygotowanej do zimowej rywalizacji zakopiańskiej Wielkiej Krokwi.

Zgodnie z Kalendarzem Centralnym PZN w skokach narciarskich na sezon 2015/16, Mistrzostwa Polski Seniorów odbędą się w dniach 22-23 marca 2016 r.

 

Autor komunikatu: Alicja Kosman / PZN

 

Ten post ma jeden komentarz

  1. Paweł Stańczyk

    Cześć. Zapraszam na mój post na blogu: http://skokinarciarskie24.blogspot.com/2015/12/aktualna-rzeczywistosc.html
    O aktualnej sytuacji w skokach. Proszę o jakiejś komentarze, własne opinie, przemyślenia, własne zdanie. Bardzo mi na tym zależy, bo fajnie jest pisać dla kogoś. Jako fani tej dyscypliny powinniście to zrozumieć. Mam nadzieję, że mogę na was i na wasze komentarze liczyć. Bardzo dziękuję. 🙂

Dodaj komentarz