You are currently viewing Jan Matura uzupełnił skład Czechów na niemiecką część TCS

Jan Matura uzupełnił skład Czechów na niemiecką część TCS

Matura Jan WC.Bischofshofen.2015 lot fot.Julia .Piatkowska - Jan Matura uzupełnił skład Czechów na niemiecką część TCSInauguracja 64. edycji prestiżowego Turnieju Czterech Skoczni coraz bliżej. Kolejni trenerzy ogłaszają nominacje zawodników, którzy wystartują na obiektach w Niemczech i Austrii. Dzisiaj szkoleniowiec reprezentacji Czech, Richard Schallert, podał nazwisko czwartego skoczka zza naszej południowej granicy, który dołączył do składu.

 

Decyzją Schallerta, szansę występu w turniejowych konkursach rozgrywanych na przełomie roku kalendarzowego, dostanie Jan Matura. Doświadczony Czech dołączył do trójki swoich kolegów, którzy już wcześniej dostali bilet na zawody w Oberstdorfie i Garmisch-Partenkirchen. Czechów reprezentować będą zatem: Roman Koudelka, Jakub Janda, Lukas Hlava i Jan Matura.

Nominacja dla czwartego członka czeskiego teamu była sprawą otwartą. Trenerzy Schallert i Dolezal dokładnie analizowali wyniki swoich podopiecznych w zawodach Pucharu Świata w sezonie zimowym 2015/2016. Ostatecznie wybór padł na 47. zawodnika w klasyfikacji generalnej. Sztab Czechów oprócz czwórki wybranych i duetu trenerskiego podczas niemiecko-austriackiej imprezy tworzyć będą fizjoterapeuta oraz serwismen.

Jak zauważa koordynator czeskich skoczków Jakub Jiroutek, po konkursach na Schattenbergschanze oraz Grosse-Olympia-Schanze, możliwa jest wymiana słabiej prezentującego się skoczka. - Na chwilę obecną na rywalizację gotowy jest Tomas Vancura. Najważniejsze, aby młodzi zawodnicy nabierali doświadczenia - zakończył.

 

źródło: skoky.net

 

Dodaj komentarz