You are currently viewing Polacy z Kubackim i Stękałą na Puchar Kontynentalny w Engelbergu

Polacy z Kubackim i Stękałą na Puchar Kontynentalny w Engelbergu

Kubacki Dawid w.locie .WC .Innsbruck.2014 fot.Julia .Piatkowska - Polacy z Kubackim i Stękałą na Puchar Kontynentalny w EngelberguTuż po świętach polscy skoczkowie przystąpią do rywalizacji w ramach Pucharu Kontynentalnego w szwajcarskich Engelbergu. Na Gross-Titlis-Schanze, gdzie nie tak dawno odbywały się konkursy Pucharu Świata, zaprezentuje się sześciu biało-czerwonych, wśród których będą m.in. Dawid Kubacki, Andrzej Stękała oraz dobrze spisujący się Bartłomiej Kłusek.

 

W dniach 27-28 grudnia w konkursach Pucharu Kontynentalnego w Engelbergu weźmie udział sześciu reprezentantów Polski. Decyzją trenera Macieja Maciusiaka będą to:

  • Andrzej Stękała (5. miejsce w PK 2015/16),
  • Bartłomiej Kłusek (12. miejsce w PK 2015/16),
  • Krzysztof Miętus (23. miejsce w PK 2015/16),
  • Jakub Wolny (24. miejsce w PK 2015/16),
  • Stanisław Biela (44. miejsce w PK 2015/16),
  • Dawid Kubacki (nieklasyfikowany).

Do rywalizacji w drugiej randze zawodów FIS po przygodzie z Pucharem Świata powraca Andrzej Stękała, który jest jednocześnie najwyżej klasyfikowanym Polakiem w klasyfikacji generalnej PK. W składzie znalazł się także najlepszy z biało-czerwonych w ostatnich weekendzie cyklu rozgrywanym w fińskim Rovaniemi. Poza nimi wystartują punktujący Krzysztof Miętus, Jakub Wolny i Stanisław Biela. Do narciarskiej "drugiej ligi" powraca natomiast startujący od początku sezonu w PŚ Dawid Kubacki.

Przypomnijmy, że w zeszłorocznych konkursach Pucharu Kontynentalnego rozgrywanych w Engelbergu świetnie spisywał się wspomniany Kłusek, który był drugi oraz piąty, w drugim konkursie tracąc szansę na zwycięstwo przez upadek. Triumfowali wówczas Norweg Tom Hilde oraz Słoweniec Rok Justin.

 

źródło: pzn.pl

 

Dodaj komentarz