You are currently viewing Velta w składzie Norwegów na PK w Engelbergu

Velta w składzie Norwegów na PK w Engelbergu

17388 708071685967806 5944853507214916955 n - Velta w składzie Norwegów na PK w EngelberguPodczas gdy pierwsze kadry poszczególnych krajów będą w drodze do Oberstdorfu, aby tam rozpocząć Turniej Czterech Skoczni, w szwajcarskim Engelbergu na starcie zjawią się „drugie garnitury” wielu reprezentacji. Na Gross-Titlis-Schanze poskacze 7 Norwegów, na czele z powracającym mistrzem świata, Rune Veltą.

 

W dotychczasowych konkursach Pucharu Kontynentalnego, które odbyły się w grudniu w Renie i Rovaniemi, najlepiej z Norwegów spisywał się Halvor Egner Granerud, plasujący się na drugim miejscu w klasyfikacji generalnej cyklu. Za swoje znakomite występy 19-latek otrzymał jednak szansę na debiut w Turnieju Czterech Skoczni i w Engelbergu się nie zaprezentuje. W Szwajcarii pojawią się za to m.in. solidnie skaczący Bjerkeengen (trzeci na Renabakkene i drugi na Ounasvaara) i Roee, którzy są w czołowej dziesiątce PK.

Poza nimi na Gross-Titlis-Schanze pojawią się także: wciąż szukający formy Sjoeen, rewelacja z cyklu FIS Cup, Pedersen, a także Hilde, który nadal nie zyskał wystarczającego uznania u trenera Stoeckla, aby móc załapać się do składu Wikingów na TCS. Istotną informacją jest także powrót do międzynarodowej rywalizacji mistrza świata z tego roku z Falun, Rune Velty, który od początku sezonu borykał się ze sporymi problemami związanymi ze sportową dyspozycją.

Pełny skład norweskiej kadry na zawody w Engelbergu.

  • Fredrik Bjerkeengen (4. miejsce w PK 2015/16),
  • Espen Roee (9. miejsce w PK 2015/16),
  • Marius Lindvik (21. miejsce w PK 2015/16),
  • Phillip Sjoeen (29. miejsce w PK 2015/16),
  • Robin Pedersen (32. miejsce w PK 2015/16),
  • Tom Hilde (nieklasyfikowany),
  • Rune Velta (nieklasyfikowany).

Tekstowa relacja live jest dostępna na Berkutschi.com.

Pełny program PK w Engelbergu i składy kadr na te zawody >>

Przypomnijmy, że w zeszłorocznych grudniowych konkursach Pucharu Kontynentalnego w Engelbergu, najwyżej plasowanym Norwegiem był Tom Hilde, który w pierwszym konkursie był trzeci, a w drugim odniósł zwycięstwo.

 

źródło: skiforbundet.no

 

Dodaj komentarz