Po świątecznej przerwie powraca rywalizacja w ramach Pucharu Kontynentalnego. Skoczkowie mają już za sobą dwie oficjalne serie treningowe przed dzisiejszym konkursem w szwajcarskim Engelbergu. Najlepsi na Gross-Titlis-Schanze okazali się w nich Polak Andrzej Stękała oraz Austriak Clemens Aigner. O godz. 14:00 pierwsza seria konkursowa.
W pierwszym treningu na czele całej stawki uplasował się świetnie skaczący w PK Andrzej Stękała (131,5 m), a 1 punkt za nim znalazł się Norweg Tom Hilde (128,0 m). Trzecią lokatę zajął kolejny z podopiecznych trenera Macieja Maciusiaka – Dawid Kubacki (128,0 m). Czołową szóstkę uzupełnili: Słoweniec Andraz Pograjc (128,0 m) oraz dwóch Austriaków – Andreas Kofler (123,5 m) i Clemens Aigner (126,0 m).
Na 16. pozycji wylądował kolejny z biało-czerwonych, Bartłomiej Kłusek (120,5 m), natomiast lokaty w trzeciej i czwartej dziesiątce zajęli: Stanisław Biela (121,0 m / 23. miejsce), Jakub Wolny (117,5 m / 26. miejsce) i Krzysztof Miętus (114,5 m / 32. miejsce).
Drugi trening padł łupem Austriaka Clemensa Aignera, który oddał skok na odległość 134,5 metra. W najlepszej szóstce uplasował się aż trzech reprezentantów Polski – drugi był Dawid Kubacki (135,5 m), czwarty Bartłomiej Kłusek (134,5 m), a szósty Andrzej Stękała (129,5 m). Czołówkę uzupełnili: Tom Hilde (134,0 m) oraz Philipp Aschenwald (131,0 m).
W drugiej dziesiątce stawki wylądowali: Jakub Wolny (125,5 m / 14. miejsce) i Stanisław Biela (123,5 m), a dopiero 30. miejsce zajął Krzysztof Miętus (121,0 m).
O godz. 14:00 powinna rozpocząć się pierwsza seria konkursowa.
Wyniki pierwszego treningu:
zawodnik | kraj | skok I | punkty | |
1 | Andrzej Stękała | POL | 131,5 m | 83.8 |
2 | Tom Hilde | NOR | 128,0 m | 82.8 |
3 | Dawid Kubacki | POL | 128,0 m | 78.3 |
4 | Andraz Pograjc | SLO | 128,0 m | 74.8 |
5 | Andreas Kofler | AUT | 123,5 m | 72.6 |
6 | Clemens Aigner | AUT | 126,0 m | 72.5 |
7 | Andreas Schuler | SUI | 123,5 m | 72.4 |
8 | Vojtech Stursa | CZE | 126,0 m | 68.9 |
9 | Espen Roee | NOR | 123,5 m | 67.9 |
10 | Marius Lindvik | NOR | 121,0 m | 65.5 |
11 | Markus Schiffner | AUT | 119,5 m | 65.1 |
12 | Elias Tollinger | AUT | 120,0 m | 64.7 |
Danny Queck | GER | 119,5 m | 64.7 | |
14 | Jure Sinkovec | SLO | 121,5 m | 64.5 |
15 | Tomas Vancura | CZE | 121,5 m | 64.0 |
16 | Bartłomiej Kłusek | POL | 120,5 m | 63.8 |
17 | Tobias Birchler | SUI | 120,0 m | 63.1 |
18 | Luca Egloff | SUI | 118,0 m | 62.9 |
19 | Jonathan Siegel | GER | 119,0 m | 61.5 |
20 | Roman Trofimov | RUS | 121,0 m | 61.1 |
21 | Fredrik Bjerkeengen | NOR | 119,5 m | 60.9 |
22 | Pascal Kaelin | SUI | 120,5 m | 60.6 |
23 | Stanisław Biela | POL | 121,0 m | 60.1 |
24 | Cene Prevc | SLO | 117,0 m | 59.8 |
25 | Paul Brasme | FRA | 119,5 m | 58.6 |
26 | Jakub Wolny | POL | 117,5 m | 58.3 |
27 | Mikhail Maksimochkin | RUS | 116,0 m | 58.1 |
28 | Phillip Sjoeen | NOR | 119,0 m | 57.4 |
29 | Andreas Alamommo | FIN | 120,0 m | 57.1 |
30 | Adrian Sell | GER | 112,5 m | 56.7 |
31 | Cestmir Kozisek | CZE | 116,0 m | 56.0 |
32 | Krzysztof Miętus | POL | 114,5 m | 55.9 |
33 | Martin Hamann | GER | 112,5 m | 55.4 |
34 | Tomaz Naglic | SLO | 116,5 m | 55.4 |
35 | Daniele Varesco | ITA | 114,5 m | 55.1 |
36 | Philipp Aschenwald | AUT | 114,5 m | 54.7 |
37 | Rune Velta | NOR | 117,0 m | 54.5 |
38 | Miran Zupancic | SLO | 114,0 m | 52.9 |
39 | Lars Antonissen | NED | 114,0 m | 51.1 |
Michael Dreher | GER | 111,5 m | 51.1 | |
41 | Ossi-Pekka Valta | FIN | 110,0 m | 51.0 |
42 | Alexey Romashov | RUS | 110,5 m | 48.9 |
43 | Rok Justin | SLO | 112,0 m | 47.3 |
Sebastian Bradatsch | GER | 108,5 m | 47.3 | |
45 | Roberto Dellasega | ITA | 108,5 m | 45.6 |
46 | Davide Bresadola | ITA | 107,0 m | 45.2 |
47 | Florian Altenburger | AUT | 109,5 m | 43.5 |
48 | Bor Pavlovcic | SLO | 107,5 m | 41.9 |
49 | Jonathan Learoyd | FRA | 103,5 m | 40.5 |
50 | Niko Kytoesaho | FIN | 108,0 m | 36.2 |
51 | Robin Pedersen | NOR | 105,0 m | 32.8 |
52 | Johannes Schubert | GER | 98,0 m | 28.9 |
53 | Kevin Bickner | USA | 99,5 m | 28.1 |
54 | Mathis Contamine | FRA | 98,5 m | 27.7 |
55 | Sabirzhan Muminov | KAZ | 92,5 m | 20.9 |
Wyniki drugiego treningu:
zawodnik | kraj | skok II | punkty | |
1 | Clemens Aigner | AUT | 134,5 m | 91.4 |
2 | Dawid Kubacki | POL | 135,5 m | 88.5 |
3 | Tom Hilde | NOR | 134,0 m | 87.6 |
4 | Bartłomiej Kłusek | POL | 134,5 m | 86.5 |
5 | Philipp Aschenwald | AUT | 131,0 m | 86.2 |
6 | Andrzej Stękała | POL | 129,5 m | 85.9 |
7 | Andraz Pograjc | SLO | 131,5 m | 84.6 |
8 | Luca Egloff | SUI | 126,5 m | 81.1 |
9 | Markus Schiffner | AUT | 125,0 m | 80.8 |
10 | Espen Roee | NOR | 130,0 m | 79.9 |
11 | Roman Trofimov | RUS | 125,5 m | 79.4 |
12 | Andreas Kofler | AUT | 128,0 m | 78.6 |
13 | Danny Queck | GER | 127,5 m | 77.9 |
14 | Jakub Wolny | POL | 125,5 m | 77.5 |
15 | Elias Tollinger | AUT | 124,0 m | 77.1 |
16 | Tomas Vancura | CZE | 127,0 m | 75.8 |
17 | Stanisław Biela | POL | 123,5 m | 75.5 |
18 | Sebastian Bradatsch | GER | 125,0 m | 75.2 |
19 | Bor Pavlovcic | SLO | 122,5 m | 72.8 |
20 | Florian Altenburger | AUT | 126,5 m | 72.7 |
21 | Jonathan Siegel | GER | 126,0 m | 72.6 |
22 | Jure Sinkovec | SLO | 122,5 m | 72.2 |
23 | Cestmir Kozisek | CZE | 120,5 m | 71.6 |
24 | Adrian Sell | GER | 123,0 m | 71.4 |
25 | Rok Justin | SLO | 122,0 m | 71.1 |
26 | Vojtech Stursa | CZE | 121,0 m | 71.0 |
27 | Tomaz Naglic | SLO | 119,5 m | 70.9 |
28 | Fredrik Bjerkeengen | NOR | 123,0 m | 70.8 |
29 | Marius Lindvik | NOR | 120,0 m | 70.0 |
30 | Krzysztof Miętus | POL | 121,0 m | 68.9 |
31 | Miran Zupancic | SLO | 119,0 m | 67.1 |
32 | Martin Hamann | GER | 118,5 m | 66.0 |
33 | Rune Velta | NOR | 122,0 m | 65.9 |
34 | Phillip Sjoeen | NOR | 119,0 m | 65.7 |
35 | Cene Prevc | SLO | 119,5 m | 64.3 |
36 | Michael Dreher | GER | 119,5 m | 62.1 |
37 | Niko Kytoesaho | FIN | 117,0 m | 61.8 |
38 | Daniele Varesco | ITA | 118,5 m | 60.7 |
39 | Andreas Alamommo | FIN | 115,5 m | 60.2 |
40 | Robin Pedersen | NOR | 115,5 m | 59.3 |
41 | Tobias Birchler | SUI | 114,5 m | 58.5 |
42 | Roberto Dellasega | ITA | 114,0 m | 58.0 |
43 | Ossi-Pekka Valta | FIN | 114,0 m | 57.8 |
44 | Pascal Kaelin | SUI | 114,5 m | 57.2 |
45 | Jonathan Learoyd | FRA | 113,5 m | 55.9 |
46 | Kevin Bickner | USA | 115,5 m | 55.8 |
47 | Paul Brasme | FRA | 113,5 m | 54.9 |
48 | Johannes Schubert | GER | 113,0 m | 54.2 |
49 | Alexey Romashov | RUS | 112,5 m | 53.7 |
50 | Mikhail Maksimochkin | RUS | 114,0 m | 52.7 |
51 | Mathis Contamine | FRA | 107,0 m | 44.9 |
52 | Davide Bresadola | ITA | 105,5 m | 42.5 |
53 | Lars Antonissen | NED | 103,5 m | 30.2 |
54 | Sabirzhan Muminov | KAZ | 95,5 m | 24.4 |
DNS | Andreas Schuler | SUI | – | – |
informacja własna