You are currently viewing Andreas Wellinger: „Teraz karty zostaną przetasowane”
Andreas Wellinger (fot. Anna Cis)

Andreas Wellinger: „Teraz karty zostaną przetasowane”

Obok Severina Freunda i Richarda Freitaga w kadrze Wernera Schustera na niemiecką część Turnieju Czterech Skoczni znaleźli się czterej zawodnicy: Andreas Wellinger, Stephan Leyhe, Andreas Wank i Marinus Kraus. Czy z tego grona wyłoni się bohater niemieckiej publiczności? – Teraz karty zostaną przetasowane – zapewnia Wellinger.

 
Leyhe Stephan fot.Katarzyna.Sluzewska 300x199 - Andreas Wellinger: "Teraz karty zostaną przetasowane"
Stephan Leyhe, fot. Katarzyna Służewska

Stephan Leyhe był jedną z pozytywnych niespodzianek zeszłorocznej edycji Turnieju Czterech Skoczni. 22-letni wówczas Niemiec w debiucie na imprezie tej rangi uplasował się na wysokiej lokacie w klasyfikacji generalnej. Jak ocenia swoje szanse w tym sezonie?

– W zeszłym sezonie byłem na 14. miejscu w klasyfikacji generalnej, a w tym powinienem zrobić kolejny krok do przodu. Czuję się gotowy i nie odczuwam na sobie presji. Oczekiwanie jest jednak wielkie, ponieważ nie w każdym weekendzie skacze się przez 20-tysięczną publicznością. W czasie turnieju ma to miejsce cztery razy w nieco ponad tydzień. Cóż może być lepszego? – powiedział i dodał: – Mój cel na turniejowe skakanie nie różni się niczym od „normalnego” skakania w konkursach Pucharu Świata. Będę kontynuował stabilne skoki w kluczowych momentach i tym samym chcę podjąć tak wiele punktów, jak to będzie możliwe.

Wank Andreas MSL.Harrachov.2014 fot.Julia .Piatkowska 300x199 - Andreas Wellinger: "Teraz karty zostaną przetasowane"
Andreas Wank, fot. Julia Piątkowska

64. edycja Turnieju Czterech Skoczni będzie jubileuszowa dla Andreasa Wanka. Dla 27-letniego zawodnika z Domnitz będzie to już 10. start w tym prestiżowym cyklu. – Jestem podekscytowany, dobrze dysponowany i zdrowy. Pełne trybuny, takie jak na otwarciu turnieju w Oberstdorfie, zmotywują każdego skoczka. Nie mogę się tego doczekać i chcę uzyskać dobry start ze stabilnymi turniejowymi skokami. Ze wszystkich czterech skoczni najbardziej odpowiada mi jednak tak w Garmisch-Partenkirchen – przyznał podopieczny trenera Schustera, który najwyżej w TCS uplasował się w sezonie 2012/2013 (26. miejsce).

Obok nadziei pokładanych w startach Severina Freunda i Richarda Freitaga, to Andreas Wellinger jest w opiniach niemieckich kibiców szansą na turniejowy sukces. Jak tę kwestię widzi sam zainteresowany? – Po mojej przymusowej przerwie spowodowanej urazem zeszłej zimy, tym razem motywacja jest jeszcze większa. To mój trzeci udział w turnieju i czuję się do niego dobrze przygotowany – mówi 9. i 10. zawodnik dwóch poprzednich edycji TCS i jednocześnie zauważa: – Nie ważne jak poszła pierwsza część sezonu, teraz karty zostaną przetasowane. Jak zawsze trzeba skakać dobrze i stabilnie. Bardzo trafne jest powiedzenie: „Z dobrym skokiem możesz nie wygrać turnieju, ale ze złym na pewno go przegrasz”.

Dodajmy, że skład naszych zachodnich sąsiadów na konkursy w Oberstdorfie i Garmisch-Partenkirchen, poza wymienionymi powyżej zawodnikami, uzupełnią: Marinus Kraus, Markus Eisenbichler, Tim Fuchs, Karl Geiger, Michael Neumayer, Pius Paschke, David Siegel oraz Paul Winter.

 

źródło: DSV

 

Dodaj komentarz